jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۷۳۸۴ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۳

آموزش‌های سلامت جنسی برای همسران

ارگاسم همزمان در روابط زناشویی

بسیاری از زوجهای جوان به دلیل ناآشنایی و در پاره‌ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجهند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌شود و آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه، تنوع طلبی جنسی و.... بروز می‌یابد. از جمله مواردی که ناشی از همین ناآگاهی‌ها بین همسران است، ارگاسم همزمان یا رسیدن هر دو به اوج لذت را می‌توان نام برد. این تصور، خطاست و معمولا به روابط زوجین لطمه می‌زند.

ارگاسم همزمان در روابط زناشویی

جام‌جم‌سرا: خیلی مواقع زوج‌ها سعی می‌کنند طوری رفتار کنند که ارگاسم‌ یا ارضاء شدنشان همزمان رخ دهد. بر خلاف تصورشان، این نوع زمابندی می‌تواند به سلامت رابطه جنسی صدمه بزند و از رضایت‌بخشی آن بکاهد زیرا در این حالت، زن همیشه دلواپس این خواهد بود که کی به ارگاسم می‌رسد؟ توجه به این مسئله خیلی آشفته‌اش خواهد کرد.


او نیاز دارد، بدون هیچ بازداری یا کنترلی، آزادانه به رابطه جنسی بپردازد تا ارگاسم به سراغش آید. به بیان دیگر، وقت ارگاسم برای او‌‌ همان زمانی است که رخ می‌دهد. پس، مرد می‌تواند بعد از او ارگاسم داشته باشد یا حتی نحوهٔ بهتر آن این است که می‌تواند کمی صبر کند. به این نکتهٔ مهم توجه داشته باشید که رسیدن هم‌زمان مرد و زن به ارگاسم هر دو را چنان جذب لذت شدید خود می‌کند که شراکت و توجه به عواطف دیگری برایشان بناگاه از دست می‌رود و خاصیت اصیل عشق، یعنی انس و الفت، در میانشان ناپدید می‌شود.

لحظه‌ای زن سرشار از توجه کامل به احساسات مرد است؛ و لحظهٔ دیگر، هیچ برجا نمانده. مرد هم، فرقی ندارد، آن زمان که ارگاسم را تجربه می‌کند لذت زن را از خاطر می‌برد. او، که تا پیش از رسیدن به ارگاسم، همهٔ حواسش متوجه به لذت رو به افزایش زن بوده، در یک آن چنان می‌گسلد و دلمشغول لذت بردن خود می‌شود که جایی برای احساس لذت زن و توجه به سوی دیگر باقی نمی‌ماند.

اگر مرد مسئولیت کنترل خود را به عهده بگیرد، ‌این امکان برای همسرش به وجود می‌آید که از کنترل خارج شود و به پیش رود. از این راه، ‌مرد توجهش را به او حفظ کرده و می‌تواند از لذت بردن او نیز به طور کامل لذت ببرد. سپس، همسرش این امکان رامی‌یابد که با توجه کامل به مرد لذت بخشد و از احساس لذت او برخوردار شود. در این صورت، ‌مثل این است که هر دوی آن‌ها به جای یک ارگاسم دو ارگاسم را تجربه کنند؛ ابتدا هر دو ارگاسم زن را و بعد هر دو ارگاسم مرد را.

اما، اینکه ‌مرد بخواهد لذت کامل خود را مقدم بر زن تجربه کند، ‌چه اشکالی دارد؟ ‌او با این روش همسرش را از شکل‌گیری آرام خواهشش دور می‌کند و چنانچه علی‌رغم آن، زن بتواند به ارگاسم برسد، مرد به خاطر فقدان برانگیختگی کامل در شرایطی نیست که قادر باشد اوج لذت او را به خوبی احساس کند.

پیروی از دستورالعمل‌های کلی رابطه جنسی دوقطبی به زن فرصت آن را می‌دهد که در هر بار شانس کافی برای رسیدن به ارضا را داشته باشد. حال، ‌اگر این خواهش حاصل نشد، چون مرد وقت خود را بدون توقع یا ایجاد زحمت برایش صرف کرده، ‌زن احساس رضایت کافی خواهد کرد.

فواید اضافی رابطه جنسی دوقطبی
از فواید رابطه جنسی دو قطبی احساس محق بودن زن برای رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن است. وقتی مرد در زمان خود لذتش را برد و نوبت به همسرش رسید، ‌ طبیعت زن به زن می‌گوید حالا نوبت توست. بدون این احساس حق داشتن، برای بعضی از زنان رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن بسیار دشوار است.

بسیاری از زنان بخشش را به راحتی انجام می‌دهند؛ ولی وقتی نوبت دریافت می‌رسد، همه‌چیز برایشان خیلی سخت می‌شود. زن به هنگام رابطه جنسی ممکن است چنان نگران یا در فکر نیازهای شریک جنسی‌اش باشد که به خود اجازه ندهد به نیازهای خودش نیز توجه کند. چنین گرایشی می‌تواند کاملاً ناخودآگاه باشد.

یک بار حین شرح این نکته در یکی از سمینار‌هایم، زنی که معلوم بود شدیداً به هیجان آمده تقریباً فریاد زد: «باور کردنی نیست! دلیش باید همین باشد.» هر کسی می‌توانست بفهمد او دچار درک آنی و شگفتی‌آوری شده است. سخنرانی را قطع کردم و موضوع را از او پرسیدم. ماجرا را چنین برایمان شرح داد:
همین الان فهمیدم چرا فقط یک بار در زندگی‌ام ارگاسم داشته‌ام. زنی چهل و دو ساله‌ام و سال‌ها از زندگی مشترکم می‌گذرد، ولی فقط یک بار آن هم طی تجربه‌ای خاص به ارگاسم رسیدم. حدود شش سال از آن موقع می‌‌گذرد. همیشه فکر می‌کردم دلیلش چه بوده، ‌ولی به نتیجه‌ای نمی‌رسیدم تا امروز.

با درک دو جانبهٔ رابطه جنسی دو قطبی و علامت دادن واضح مبنی بر اینکه مرحلهٔ دوم آغاز شده، زن به آرامش کامل‌تری می‌رسد و از شکل‌گیری تدریجی کامیابی جنسی‌اش لذت می‌برد


راستش را بخواهید حدود شش سال پیش در یکی از روز‌ها وقتی همسرم خواهان رابطه جنسی شد، ‌من شرایط روحی مساعدی نداشتم. فکر می‌کردم در رابطه‌مان به اندازهٔ کافی ایثار کرده‌ام، ‌ اما اثری از هیچ تجربهٔ باشکوهی نمی‌دیدم. بالاخره، پس از اصرار زیاد همسرم، رابطه را پذیرفتم؛ ‌ منتها تصمیم گرفتم فقط دریافت کننده باشم و از نوازشش لذت ببرم. برایم همه کاری کرد؛ ‌و من برخلاف همیشه، هیچ کاری برایش نکردم. با خودم گفتم این بار فقط خودم بهره ببرم. حالا می‌فهمم چرا در این رابطه ارضا شدم و ارگاسم داشتم. در آن مورد خاص، توجهم به او معطوف نبود. برای اولین بار به خودم توجه کردم و همین هم موثر واقع شد. جالب اینکه هیچ کاری برای لذت بخشیدن به شریک جنسی‌ام انجام ندادم، ولی او هم راضی و خشنود بود.

همان طور که مثال بالا نشان می‌دهد، ‌وقتی زن بتواند کاملاً‌ دریافت کننده باشد، می‌تواند واقعاً ‌از رابطه جنسی لذت ببرد. رابطه جنسی دو قطبی راهی برای زن می‌گشاید تا زمانی برای پذیرش و زمانی برای دریافت داشته باشد. پس از آنکه آشکارا لذت می‌بخشد، این حق را برای خویش می‌بیند که به قطب لذت بردن تغییر مکان دهد.

با درک دو جانبهٔ رابطه جنسی دو قطبی و علامت دادن واضح مبنی بر اینکه مرحلهٔ دوم آغاز شده، زن در آرامش کامل‌تری می‌آساید و از شکل‌گیری تدریجی کامیابی جنسی‌اش لذت می‌برد.

وقتی مرد خود را کنترل می‌کند
مرد آگاهانه خود را کنترل می‌کند تا قبل از زن به مرحله ارضا شدن نرسد. این یعنی فرصت خوبی برای زن تا لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرد. مرد با پذیرش مسئولیت، زن را از دلواپسی نجات می‌دهد و به او این احساس را می‌بخشد که فرصت دارد و نیازی نیست برای ارگاسم داشتن و ارضا شدن قبل از مرد عجله کند.

خوب، هرچه اطمینان زن به مرد بیشتر باشد و مطمئن‌تر باشد که مرد قبل از او به اوج لذت نمی‌رسد با آرامش بیشتری می‌آساید و خود را به دستان وی می‌سپارد. این خوب است. توجه دارید که مزیت دیگری برای رابطه جنسی دو قطبی است.

مرحلهٔ اول شروع می‌شود. مرد بدون ارگاسم لذت خود را می‌برد. بعد، مرحلهٔ دوم فرا می‌رسد. زن می‌داند بقیهٔ وقت به او تعلق دارد و مرد می‌خواهد او بهره‌مند شود. پس، با خیال راحت خود را‌‌ رها می‌کند. هرچه زن مطمئن‌تر باشد که مرد قرار نیست قبل از او ارضا شود، راحت‌تر می‌آساید و رها‌تر خواهد بود.

البته احساسات مسیر یکنواختی را طی نمی‌کنند.‌ گاه مرد، نیاز شدیدی احساس می‌کند که قبل از زن ارگاسم داشته باشد. در چنین مواقعی، نباید بگذارد آتشش بیشتر تحریک شود. عمل درست خلاصی از تحریک و آرام گرفتن است.

آرام گرفتن در دو مرحله انجام می‌‌گیرد:
ابتدا باید قبل از آنکه دیر شود با کنار کشیدن، مانع تحریک بیشتر خود شود. سپس باید شروع به افزایش برانگیختگی زن کند. تحریک زن و رشد لذت او به مرد فرصت می‌دهد کنترلش را بازیابد.
اتفاق دیگری که‌ گاه طی رابطه جنسی می‌افتد، خواست زن برای ارگاسم قبل از مقاربت است. این خواسته روند پی آمده را می‌طلبد: مرد در مرحلهٔ اول تحریک می‌شود؛ سپس زن را به ارگاسم می‌رساند؛ آنگاه به مقاربت می‌پردازد و مرد نیز ارگاسم را تجربه می‌کند. (ایران فروم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
س
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۹
خوب بود
۰
۰
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۹
خیلی مفید بود ، ممنون از زحمات شما
۰
۰
حقشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۹
بعضی از حریم ها بدنیست رعایت شود
۰
۰
من از استان فارس هستم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
اگر بتوانیم مانعهایی كه جلوگیری از عنوان كردن چنین مسا یل برداشته شود بسیاری از مشكلات طلاق كشته شدن مرد به دست زن وووو... حل میشود. انشاالا
۰
۰
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
مطلب خوب و آموزنده ای بود
ممنون
۰
۰
تنها
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
مطالبتون جالب بود ولی خوبه اقایون یكم بیشتر بفكر باشند نود درصد مواقع همیشه مردها بفكر خودشون هستن كاش من هم قبل از اینكه زندگیم متلاشی میشد این مسائل رو میدونستم
۰
۰
حمید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
بی نامی كه فرمودین كمی محرك بود شما باید ذهنتو درست كنید. و با دید غیر محرك به قضیه نگاه كنید.
۰
۰
سا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
خیلی خوب بود
۰
۰
رضا
United Kingdom
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
بیش از 90 درصد بانوان ایرانی لذت مقاربت را با ارگاسم اشتباه میگیرند و هیچوقت در زندگی خود ارگاسم نخواهند شد. تا وقتی این موضوع در جامعه ایران تابو بوده و مردان عملا چیزی از ارگاسم بانوان نمیدانند، این داستان تا ابد در ایران ادامه دارد...
۰
۰
we
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
به نظر بنده بایستی یك سری كتب آموزشی برای جوانان و مجردها برای پیش از ازدواج و همچنین كتب آموزش مسائل جنسی برای متأهل ها نوشته شوند تا مردم برای برقراری یك رابطه صحیح با همسر، بیشتر آموزش ببینند.
۰
۰
we
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
در ضمن این رو هم بگم كه شما ببینید انتشارات زبان اصلی دنیا چقدر كتاب راجع به مسائل جنسی نوشته اند.(خیلی زیاد)، ببینم توی كشور ما چقدر نوشته شده؟ بایستی كتابهایی با صراحت بیشتر مخصوص متأهل ها در خصوص روشهای صحیح معاشقه و مقاربت و... توسط روانشناسان و پژشكان و ... نوشته شود. تا فرهنگ ارتباط صحیح با همسر و كاهش معضلات اجتماعی، گسترش یابد.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر