jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۰۶۸۷۰   ۲۷ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۶

معاون وزیر نیرو با تشریح جزئیات اجرای طرح جریمه مشترکان پرمصرف برق از آغاز نصب کنتورهای سه تعرفه‌ای به منظور جریمه مشترکان پرمصرف خبر داد و گفت: با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها مصرف برق به‌جای کاهش، افزایش یافته است.

جزئیات جریمه مشترکان پرمصرف برق

هوشنگ فلاحتیان درباره جزئیات اجرای طرح جریمه مشترکان پر مصرف برق، گفت: با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت برق اما مصرف این انرژی پاک کاهش نیافته است.

وی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون مصرف برق از رشدی بیش از 8 درصدی برخوردار بوده است، افزود: در حال حاضر بهای برق مصرفی مشترکان خانگی در مقایسه با بهای برق صنایع و کشاورزی بسیار ناچیز است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با قیمت های فعلی برق انگیزه صرفه جویی وجود ندارد، گفت: از این رو به منظور مدیریت مصرف برق توسط مشترکان نصب کنتورهای سه تعرفه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

فلاحتیان با بیان اینکه با نصب کنتورهای سه تعرفه ای آن دسته از مشترکانی که در ساعات پیک، مصرف بیشتری دارند باید هزینه بالاتری برای مصرف برق پرداخت کنند، افزود: هم اکنون کنتورهای سه تعرفه‌ای برای اکثر مشترکان برق خانگی نصب و راه اندازی شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه با نصب کنتورهای سه تعرفه‌ای علاوه بر هوشمندسازی شبکه امکان جریمه مشترکان پر مصرف در ساعات پیک فراهم خواهد شد، گفت: این اقدام منجر به رفتار صرفه جویانه مشترکان پر مصرف برق به ویژه در ساعات پیک خواهد شد. همچنین با نصب کنتورهای سه تعرفه ای امکان جریمه مشترکان پر مصرف برق فراهم خواهد شد.

حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو اخیرا در خصوص جریمه مشترکان پرمصرف آب و برق، گفته است: هم اکنون لایحه جریمه مشترکان پرمصرف آب و برق به هیات دولت ارسال شده و در صورت تصویب دولت، این طرح هم به منظور مدیریت مصرف آب و برق در کشور عملیاتی خواهد شد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها