jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۶۲۵۳ ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

حدود یک ماه دیگر تب ورزش در سراسر قاره کهن بالا می‌گیرد و 22 رشته ورزشی ایران امیدوارند به هدف خود در آوردگاه اینچئون دست یابند؛ هدفی که برای رسیدن به آن، این روزها آرامش نیاز حیاتی برای آن تلقی می‌شود.

چهار سال پیش بود که در چنین روزهایی همچون همه دوره‌های گذشته بازی‌های آسیایی مجموعه ورزش ایران نگرانی عجیبی داشت و بیم آن می‌رفت که در گوانگجوی 2010 ورزش ایران شکست سنگینی بخورد؛ ذهنیتی که ناشی از ضعیف‌ترین نتیجه تاریخ ورزش ایران در دو سال پیش از آن یعنی در المپیک 2008 پکن بود، اما در میدان عمل چیز دیگری رقم خورد و برخلاف همه پیش‌بینی‌ها ورزش ایران با 20 طلا در رده چهارم قرار گرفت؛ بالاخره ورزش است و غیرقابل پیش‌بینی. البته این غیرقابل پیش‌بینی بودن قرار نیست همیشه به کام ما رقم بخورد و خدا نیاورد آن روزی را که این پدیده روی ناخوش خود را به ما نشان دهد، برای همین است که می‌گویند قبل از هر میدانی باید به چنان آمادگی‌ای برسی که در روز مسابقه درصد شانس، اقبال و اتفاق را به حداقل ممکن کاهش داده و متکی به توانایی خودت باشی، اما تنها حدود یک ماه دیگر به آغاز این بازی‌ها باقی مانده است و دیگر زمانی برای آماده‌سازی تیم‌ها از نقطه نظر جسمی و فنی وجود ندارد و این روزها آماده‌سازی روانی بتدریج حرف اول را می‌زند؛ آن هم در شرایطی که در گوانگجو ورزش ایران درخشید و در المپیک 2012 لندن غوغا کرد؛ به طور طبیعی بالا رفتن سطح انتظارها از ملی‌پوشان مدال‌آور می‌تواند کمی کار را بر آنها دشوار کند.

دیروز در حالی اسامی 22 رشته اعزامی به اینچئون اعلام شد که در مدت باقیمانده تا آغاز بازی‌های آسیایی، آرامش از نان شب هم برای ملی‌پوشان این رشته‌ها واجب‌تر است تا آنها فارغ از هر گونه مسائل حاشیه‌ای در روز دریافت کارنامه چهار ساله ورزش ایران تا سرحد توان برای افتخارآفرینی تلاش کنند.

به هر حال فارغ از تمامی مسائل آماده‌سازی، کارزار اینچئون جایی است که شاهد برداشت کاشته‌های چهار ساله‌مان خواهیم بود و امیدواریم برای داشتن برداشتی زرین در این روزهای حساس کم نگذاریم.

امید توفیقی / گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر