jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۰۴۹۰۴   ۲۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

بزودی طرح بزرگی با همکاری مرکز تحقیقات آرتمیای کشور اجرا می​شود

آغاز طرح احیای «آرتمیا» در دریاچه ارومیه

مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی از آغازاجرای طرح تقویت و احیای جمعیت آرتمیای دریاچه ارومیه با همکاری مرکز تحقیقات آرتمیای کشور خبر داد.

حسن عباس‌نژاد در گفت‌وگو با مهر افزود: اکنون جمعیت گونه آرتمیا ـ که یکی از آبزیان مختص دریاچه ارومیه بوده و کاهش آن، موجب نگرانی مردم و دوستداران محیط زیست شده ـ تا حدود زیادی تقویت و احیا شده و بزودی طرح بزرگی با همکاری مرکز تحقیقات آرتمیای کشور در این خصوص اجرا می‌شود.

عباس‌نژاد یادآور شد: از حدود دو ماه گذشته طرح‌های خاصی را برای تقویت پوشش گیاهی و حفاظت از تنوع زیستی سطح جزایر دریاچه ارومیه آغاز کرده‌ایم که اکنون با همت استانداران و توجه ویژه ریاست جمهوری به معضل دریاچه ارومیه، بخش زیادی از این طرح‌ها به مرحله بهره‌برداری رسیده است.مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی تصریح کرد: لایروبی مسیر تمام رودخانه‌های منتهی به حوزه ارومیه تا مصب دریاچه انجام شده که این اقدام موجب انتقال مستقیم آب به دریاچه و جلوگیری از تبخیر آن می‌شود. همچنین آب از بخش‌های غربی جزیره اشک برای تامین آب شرب حیات وحش به این جزیره انتقال یافته و مقدمات آن به پایان رسیده و اکنون در مرحله بهره‌برداری هستیم.

وی افزود: برای کاهش مصرف در این حوزه با جهاد کشاورزی و همکاری مشاوران بین‌المللی و داخلی اقدامات خوبی انجام شده است.

عباس‌نژاد با بیان این که اکنون وضع دریاچه ارومیه بویژه در بخش‌های جنوبی در بدترین شرایط خود در نیم‌قرن اخیر قرار دارد، گفت: در بحث‌های مربوط به حفاظت اکولوژیک خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و فقط اخیرا شاهد فرار حدود 25 راس قوچ و میش از جزایر اقماری دریاچه ارومیه بوده‌ایم که با همکاری تشکل‌های زیست‌محیطی و جوامع محلی، این معضل برطرف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها