خانه‌نشینی، ​آخرین ​نسخه​ برای ​آرام​کردن ​عصیانگر

همه حاشیه‌های پیام صادقیان در یک سال اخیر

جام جم ورزشی: زیاد از خانه بیرون نمی‌رود تا آرام‌تر باشد. اهل مصاحبه‌کردن هم نیست تا مبادا به حاشیه برود، اما عجیب که هم ناآرام است و هم پرحاشیه. پیام صادقیان را می‌گوییم. بازیکنی که با تکنیک نابش در همان اولین فصل حضور در پرسپولیس بهترین بازیکن این تیم لقب گرفت و البته یکی از سه بازیکن برتر فصل، اما همین بازیکن خوب، همیشه یک پسر خوب نبوده است.
کد خبر: ۷۰۴۵۰۰
همه حاشیه‌های پیام صادقیان در یک سال اخیر

به گزارش جام جم ورزشی، بدون شک تردیدی در کیفیت فنی پیام صادقیان نیست. دریبل‌های پیام، پاس‌های طلایی‌اش و تبحری که در زدن ضربات ایستگاهی دارد، او را از خیلی‌های دیگر متمایز می‌کند، اما انگار وجه تمایز اصلی او را با بقیه باید در رفتارهای خشونت‌آمیزش جستجو کرد.

سال گذشته وقتی در بازی پرسپولیس و ملوان با آرنج به صورت بازیکن حریف کوبید، خوش‌شانس بود که این صحنه از چشم داور دور ماند. البته این خوش‌شانسی فقط چند روز دوام داشت، چون عادل فردوسی‌پور در برنامه‌اش با پخش تصاویری از آرنج زدن صادقیان،کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را مجبور به واکنش کرد؛ محرومیتی یک جلسه‌ای که به خاطر تاثیر برنامه نود در صدور حکم، سروصدای زیادی به راه انداخت.

آرنجی که به اولین محرومیت انضباطی صادقیان در پرسپولیس انجامید، نه اولین حرکت خشونت‌آمیز او بود و نه آخرینش. دو هفته بعد صادقیان با وجود گذراندن محرومیت یک جلسه‌ای، در همان دقیقه 8 شهرآورد تکلی خشن روی پای سیاوش اکبرپور زد و در ادامه هم با لگد به شکم بازیکن استقلال کوبید. صادقیان این بار هم قسر در رفت؛ شاید به این دلیل که آن شهرآورد آخرین قضاوت سعید مظفری‌زاده بود.

صادقیان به خاطر آن لگد کارت قرمز نگرفت، اما چنان با پرخاش خلعتبری روبه‌رو شد که کم مانده بود وسط زمین با هم‌تیمی خود دست به یقه شود. شاید اگر او در همان دقیقه 8 بازی با استقلال اخراج می‌شد، تا همیشه یاد می‌گرفت مستطیل سبز جای رفتارهای شیطنت‌آمیز نیست. 20 روز بعد در بازی با فجرسپاسی دوباره صادقیان حاشیه‌ساز شد. او این بار با آرنج خود بازیکن فجرسپاسی را نقش بر زمین کرد، اما باز هم رفتار غیرورزشی ستاره شماره 11 پرسپولیس از چشم داور پنهان ماند.

اما اینها همه حاشیه‌های پیام صادقیان نبود. در همان روزهایی که او به دلیلآرنج​زدن به بازیکن ملوان مشغول گذراندن محرومیت یک جلسه‌ای بود، ناخودآگاه در کانون یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های انضباطی فوتبال ایران قرار گرفت؛ پرونده قلیان کشیدن بازیکنان تیم امید در کیش.

همه چیز از افشاگری یکی از مسئولان هتل آغاز شد. البته او نه اسمی از صادقیان برد و نه به دنبال تخریب بازیکنان تیم امید بود. او فقط می‌خواست فاکتور 1.5 میلیون تومانی رستورانش وصول شود؛ فاکتوری از قلیان‌های کشیده شده در زمان اقامت تیم امید در کیش!

اما مصاحبه محمد علیپور، دبیر ستاد رسیدگی به تخلفات فدراسیون فوتبال در آن برهه مثل پتکی بر سر پیام صادقیان و محسن مسلمان فرود آمد. او بدون آن که ادله کافی در اختیار داشته باشد، از احتمال محرومیت این دو بازیکن در کنار آنالیزور و سرپرست تیم امید حرف زد تا به پشتوانه همین اظهار نظر تا مدت‌ها در ورزشگاه‌ها علیه صادقیان و مسلمان، شعارهای قلیانی سر داده شود.

خط خوردن پیام صادقیان از اردوی اتریش هم بدون حاشیه نبود. تا قبل از این که ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی برزیل مشخص شود، کارلوس کرش روی نام خیلی‌ها خط قرمز کشید اما هیچ یک از آنها به اندازه کنار گذاشتن پیام صادقیان پر حرف و حدیث نبود. او فقط به فاصله چند دقیقه بعد از اعلام خبر در اینستاگرامش مطلبی منتشر کرد که مهم‌ترین بخش آن این بود: «بر باعث و بانی‌اش لعنت!» همه تکل خطرناک او روی پای کاپیتان تیم ملی در شهرآورد رفت استقلال و پرسپولیس را در ذهن داشتند. آن تکل در ظاهر فقط خشم نکونام و یک کارت زرد جریمه‌اش بود، اما در نهایت برای خود صادقیان به تنها دلیل قانع‌کننده برای خط خوردن از تیم ملی و از دست دادن جام جهانی تبدیل شد.

و حالا جریمه همه آن ناآرامی‌ها، سه ماه محرومیت پیام صادقیان از میادین فوتبال است. بازیکن پرخاشگر قرمزها که به خاطر تکل‌ها و آرنج زدن‌های بی‌محابایش و البته برخی رفتارهای جنجالی سر زبان‌ها افتاده بود، این بار داور را هل داد تا با کلی اغماض فقط سه ماه از میادین فوتبال محروم شود.

انگار همه بازیکنان تکنیکی فوتبال ایران باید ناآرام باشند. حالا بیش از هر زمان دیگر صادقیان برای هواداران پرسپولیس یادآور روزهای نخست حضور علی کریمی در این تیم است؛ روزهایی که خیلی زود با هل دادن داور ژاپنی توسط کریمی تیره و تار شد.​

مشابه محرومیت اخیر صادقیان را علی کریمی 15 سال پیش در عرصه بین‌المللی تجربه کرد؛ زمانی که به دلیل هل دادن داور ژاپنی مجبور شد یک سال از بهترین سال‌های فوتبالی‌اش خانه‌نشین شود، اما انگار سن پیام برای آن که از آن محرومیت درس بگیرد هم کم بود. برای او همین خانه‌نشینی سه ماهه می‌تواند بزرگ‌ترین درس عبرت باشد.

رضا پورعالی / گروه ورزش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها