jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۳۵۷۱   ۱۸ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۰

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان با تاکید بر اینکه 8 ماه قبل در قالب دو نامه، به وزارت بهداشت در رابطه با وجود روغن پالم در فرآورده‌های لبنی هشدار داده بودیم، گفت: دولت باید بسرعت نام تولیدکنندگان متخلف محصولات لبنی را اعلام کرده و سلامت مصرف کنندگان را وجه المصالحه قرار ندهد.

دولت‌ نام تولیدکنندگان متخلف لبنیات‌‌ ‌را اعلام کند

جام جم سرا:مسیح انصاری با بیان اینکه انجمن حمایت از مصرف کنندگان 8 ماه قبل در رابطه با استفاده از روغن پالم در فرآورده های لبنی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار داده بود، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه دو بار به این وزارتخانه هشدار داده بودیم، اما وزارت بهداشت جوابی در پاسخ به این هشدار نداد و به یکباره وزیر بهداشت، سخن از استفاده از روغن های پالم در فرآورده های لبنی داد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: نکته حائز اهمیت این است که اگر روغن پالم در فرآورده های لبنی به کار می رود، چرا تاکنون به صراحت به مردم گفته نشده یا اینکه اگر استفاده از این روغن ها استاندارد است، چرا تا کنون آگاهی رسانی کافی به مردم در این زمینه صورت نگرفته که در خریدهای خود به آن توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: سوال اصلی این جا است که چطور اگر کالایی منطبق با استاندارد تولید نمی شود، در بازار به صورت گسترده توزیع می شود و هیچ نهاد نظارتی نیز بر این عملکرد کارخانه های لبنی نظارت ندارد. این در حالی است که اگرچه دولت هم اکنون موضوع وجود روغن پالم در فرآورده های لبنی را علنی کرده است، هزینه سلامت مردم و افرادی که تاکنون از بابت مصرف این کالاها، ضرر کرده اند، را چه ارگانی پرداخت خواهد کرد.

به گفته انصاری، نکته جالب توجه این است که اکنون لبنیات پرچرب در ایران گرانتر از لبنیات کم چرب فروخته می شود، در حالیکه روغن پالم به کار گرفته شده در این نوع لبنیات، بیشتر است و بنابراین دولت نباید با واحدهای تولیدکننده فرآورده های لبنی رودربایستی داشته باشد و بلکه باید به سرعت نام آنها را اعلام کند.

وی اظهار داشت: اگر از نظر سازمان ملی استاندارد، روغن پالم به کار رفته در 8 فرآورده ای که مجاز به استفاده از چربی گیاهی هستند، بالاتر از حد معمول و عرف تعیین شده است، این سازمان باید به صورت شفاف با مردم سخن گفته و نام متخلفان را اعلام کند و سلامت مصرف کنندگان وجه المصالحه قرار نگیرند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خاطرنشان کرد: باید با سوداگرانی که از عدم اطلاع رسانی به مردم سوءاستفاده کرده و علیرغم بالا بردن قیمت، تخلف در کیفیت را صورت داده اند، به شدت برخورد شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ماه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
آیا مسئولیت بررسی كیفیت محصولات و انطباق آنها با استاندارد بر عهده اداره استاندارد و اداره نظارت بر غذا و دارو نیست؟؟؟! آنها تا قبل از اینكه وزیر بهداشت این مطلب را اعلام نماید چه می كردند چرا برخوردی صورت نگرفته؟؟؟ این افراد هم مقصرند و باید جوابگو باشند؟؟؟ وقتی تولید كننده می بیند نظارتی بر محصولاتش صورت نمیگیرد مشاهده تخلف امر غیر عادی نیست!!! اگر در تمامی مواد نظارت به همین منوال صورت گیرد كه این موسسات نظارتی واقعا قابل تقدیرنددددددددددددد!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر