jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۶۹۸۳۱۳   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۲

«علی نصیریان» پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر ایران گفت: هیچ انسانی با نسل‌کشی‌ای که در غزه در حال روی دادن است موافق نیست و به نظرم سازمان ملل دیگر کارکرد خود را از دست داده است.

نصیریان: هیچ انسانی با فجایع غزه موافق نیست

«علی نصیریان» درباره فجایع انسانی و کشتار مردم بی‌دفاع غزه گفت: هیچ انسانی دوست ندارد این اتفاق‌ها بیافتد.این اتفاقات ناشی از زوری است که دولت اشغال‌گر اسرائیل بر این مردم بی‌گناه می‌آورد و من فکر نمی‌کنم کسی موافق این وضع باشد.

وی ادامه داد: این خیلی واضح است که یک انسان‌کشی، یک نسل‌کشی به خاطر زور، قدرت، اشغال، تسلط، پول و اسلحه اتفاق می‌افتد و کشتن مردم بی‌گناه و زنان و کودکان امری است که هیچ‌کس با آن موافق نیست. این موضوع درباره انسان‌هاست و هرکسی که ذره‌ای احساس داشته باشد و انسان باشد، با این موضوع موافق نیست. آنچه که البته در این میان به جایی نرسد، فریاد است و ما ایرانی‌ها باید به فکر کمک‌های بیشتری به این مردم مظلوم باشیم. از نظر بهداشتی، درمانی، مالی، غذایی و ... هر امکانی که وجود دارد باید استفاده کرد.

وی همچنین درباره سکوت مجامع غربی درباره این فاجعه انسانی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر زور غالب است و سازمان ملل نیز دیگر کارکرد خود را از دست داده است و محلی تحت‌الحمایه قدرت و زور و پول شده است. سازمان ملل دیگر جایی برای اعلام نظر ملت‌ها نیست و یکسری زورمندانی که پول و اسلحه دارند، بر آن حاکم هستند و آن را سر انگشتشان می‌چرخانند. این موضوعی است که دیگر همه دنیا آن را می‌دانند.

بازیگر فیلم ضدصهیونیستی شکارچی شنبه اظهارداشت: زر و زور غالب در دنیاست و اگر کسی بخواهد روی پای خود بایستد باید مقابله کند. همین کاری که مردم مظلوم فلسطین در حال حاضر آن را انجام می‌دهند. البته مردم فلسطین علی‌رغم غیرتی که دارند، دستشان خالی است و تجهیزات رژیم اشغال‌گر قدس را ندارند.آنها امکان دفاع ندارند و هواپیماها و اسلحه و تکنولوژی گنبد آهنین ندارند و معلوم است که فلسطینی‌ها بیشتر صدمه می‌خورند.

وی گفت: خیلی خوب است که این جمعه همه با هم علیه این فجایع راهپیمایی می‌کنیم و البته امیدوارم این حرکت در جهان اسلام روی دهد و این کشتار مردم بی‌گناه متوقف شود. امیدوارم که کمک‌های ایران به مردم غزه بیشتر شود و مردم ایران نیز همواره حامی مردم مظلوم فلسطین خواهند بود. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر