jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۷۱۲۵   ۲۷ تير ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۷

بالگردهای ارتش عراق موفق شدند حمله عناصر داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در شمال تکریت را دفع و ۲۰ نفر از تروریست های داعش را به هلاکت برسانند.

20 تروریست داعش به هلاکت رسیدند

یک منبعی امنیتی به پایگاه خبری «سومریه نیوز» گفت: بالگردهای ارتش قبل از ظهر امروز کاروان خودروهای حامل عناصر داعش را در مسیر پایگاه هوایی «اسپایکر» در شمال تکریت هدف قرار دادند که در این عملیات 20 نیروی داعش کشته شدند و پنج خودروی آنان منهدم شد.

پاکسازی منطقه اللطیفیه عراق از تروریست های داعش

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند: نیروهای امنیتی و نظامی عراق موفق شدند، منطقه اللطیفیه واقع در جنوب بغداد را از کنترل تروریست های داعش خارج کنند.

یک منبع امنیتی که نامش فاش نشده است، گفت: نیروهای امنیتی با همکاری داوطلبان مردمی موفق شدند تروریست های داعش را کاملا از شهر اللطیفیه واقع در 35 کیلومتری جنوب بغداد بیرون و ضربات سنگینی را به آنها وارد کنند.

نیروهای امنیتی عراقی در حال حاضر بر تمامی مناطق اللطیفیه کنترل دارند و تروریست های داعش کاملا از این منطقه خارج شده اند.

تخریب بقاع متبرکه یک روستا در کرکوک

شاهدان در کرکوک اعلام کردند : تروریست های داعش پنجشنبه، حسینیه ها و بقاع متبرکه در یکی از روستاهای استان کرکوک را منهدم کردند.

شاهدان با اعلام این خبر گفتند تروریست های مسلح داعش با ورود به روستای بشیر در جنوب کرکوک حسینیه ها، قبرهای شخصیت های مذهبی و مراکز احزاب سیاسی را در روستای «بشیر» در 35 کیلومتری جنوب کرکوک منهدم کردند اما این اقدامات تلفات جانی نداشت.

تروریست های داعش با انتشار عکس هایی از روستای بشیر که اکثر ساکنان آن از ترکمان های شیعه هستند، عملیات انهدام این حسینیه ها و بقاع متبرکه را مستندسازی کرده اند.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر