منصور حقیقت‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تسنیم گفت: اخیرا نامه جمعی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس به مسئولان کشورمان به دستمان رسیده که در جلسه آینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این نامه را مورد بررسی قرار می‌دهیم. او اظهار کرد: این‌که تعدادی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس در ارتباط با تقویت تعاملات با ایران نامه‌نگاری کرده‌اند را به‌طور قطع مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهیم؛ اما همچنان معتقدیم آمریکا و انگلیس از دخالت‌های بی‌مورد و نابجا در امور داخلی ایران باید پرهیز کنند. ما با تلطیف فضای مذاکرات بتدریج شاهد گرایش کشورهای اروپایی به‌سمت توافق و تقویت روابط به ایران می‌شویم و حتی در ماه‌های آینده احساس می‌شود رقابت عجیبی در این زمینه برای حضور در بازار ایران به وجود آید.
کد خبر: ۶۹۶۸۵۷

نوبخت: فرجی‌دانا اقدامات لازم را انجام خواهد داد

نوبخت، سخنگوی دولت دیروز در نشست خبری خود در حاشیه جلسه هیات وزیران، در پاسخ به سوالی درباره استیضاح وزیر علوم، گفت: حتما دولت از آقای فرجی‌دانا حمایت می‌کند و البته ایشان هم در مواردی که خواسته شده دقت نظر بیشتر داشته باشند، اقدامات لازم را انجام خواهند داد. وی در مورد اصلاح قانون احزاب و نگرانی‌ها از نقض حقوق شهروندی هم تصریح کرد: هر جا ببینیم با حقوق شهروندی مباینت دارد، با آن مخالفت خواهد شد.

به احمدی‌نژاد گفتم مشایی رد می‌شود

صادق خلیلیان، وزیر پیشین کشاورزی در گفت‌وگویی با سایت مشرق، به انتخابات سال گذشته و موضوع مشایی در کابینه احمدی‌نژاد پرداخته و گفته است:‌... وقتی رهبری فردی را برای معاون اولی مناسب ندانستند، نمی‌توان انتظار داشت که برای ریاست جمهوری مورد تائید قرار بگیرد. واضح است که چنین اتفاقی نمی‌تواند رخ بدهد و اصرار بر آن حاشیه‌ها را بیشتر می‌کند. او در پاسخ به این سوال که در این زمینه صحبت دوستانه یا خصوصی با احمدی‌نژاد داشتید؟ تاکید کرد: بله، به آقای رئیس‌جمهور گفتم که در بحث تائید صلاحیت مشایی همه احتمالات را در نظر بگیرند... من عدم احراز صلاحیت ایشان توسط شورای نگهبان را قطعی می‌دانستم؛ اما جملات را قدری با ملاحظه به کار بردم.

شناسایی 3000 میلیارد تومان از اموال زنجانی

سیف، رئیس کل بانک مرکزی دیروز در حاشیه جلسه هیات وزیران با اشاره به بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت و شرکت‌های وابسته به آن، گفت که تاکنون 3000 میلیارد تومان از اموال وی شناسایی شده و قرار است در اختیار وزارت نفت قرار گیرد. وی با بیان این‌که این مبلغ ممکن است در ادامه بررسی‌ها افزایش یابد، از پیگیری‌های دستگاه قضایی در این خصوص قدردانی کرد.

درگیری لفظی 2 نماینده در مجلس

چندی قبل سایت الف که احمد توکلی نماینده تهران، مدیرمسئولی آن را به عهده دارد، مطلبی علیه مقداد نجف‌نژاد، نماینده بابلسر در مجلس منتشر کرده بود و همین موضوع باعث شد نجف‌نژاد در نطق میان دستور دیروز خود نسبت به این مساله اعتراض کند. به گزارش خبرگزاری‌ها، او در نطق خود علاوه بر پاسخگویی به موارد منتشر شده در سایت الف، اتهاماتی را علیه توکلی مطرح کرد و همین موضوع باعث شد توکلی در تذکری به پاسخگویی به نجف‌نژاد برآید. پاسخگویی مجدد نجف‌نژاد، دوباره انتقاد توکلی را به همراه داشت و وقتی علی لاریجانی، رئیس مجلس دید این فرآیند، بی‌پایان است گفت: مطالبی که گفتید یک مسیر دادگاهی دارد که در آنجا باید طی شود و دیگر لزومی ندارد در اینجا مطرح شود، مجلس محل محکمه نیست و این مسائل باید در جای خودش رسیدگی شود و سپس موضوع به هیات نظارت بر نمایندگان ارجاع شد.

تازه‌ترین خبرها از وضع جسمانی آیت‌الله مهدوی‌کنی

ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری با تشریح آخرین جزئیات وضع جسمی آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: مشکل عفونت ریوی ایشان طبق گزارش‌هایی که روز چهارشنبه از پزشکان معالج گرفتم برطرف شده، وضع قلب، کبد، آزمایش‌های خونی و مسائل گوارشی نیز خدا را شکر نسبت به قبل تثبیت شده و حالت ایشان رو به عادی است. به گزارش فارس، وی اضافه کرد: اما مشکلی که تاکنون برطرف نشده بحث مغزی ایشان است، البته آیت‌الله تا حدودی برخی حرکات را دارد ولی کامل نیست که روند درمانی ایشان در این خصوص ادامه دارد.

هشدار درباره استفاده از گروه‌های تروریستی برای تغییر نظام‌های سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با بیان این‌که ایران در قبال تحولات کشورهای منطقه همواره بر اصل دموکراتیک احترام به رای مردم تاکید داشته است گفت: روش‌های نامتعارف استفاده از گروه‌های تروریستی برای تغییر نظام‌های سیاسی امری خطرناک است که باید متوقف شود.به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان در دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اسپانیا با اشاره به اهمیت تقویت روندهای سیاسی به منظور تضعیف تفکرات افراطی و مبارزه با تروریسم افزود: دستاوردهای سیاسی مردم عراق بعد از سال‌ها تجربه تلخ استبداد و اشغال در این کشور باید مورد حمایت قرار گیرد.

نامه جمعی از نمایندگان به هیات رئیسه درباره مطهری

علی مطهری، شکایت جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از خود را تائید کرد. این نماینده تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ اخبار منتشره مبنی بر شکایت جمعی از نمایندگان از وی به خاطر برخی اظهاراتش گفت: من این موضوع را شنیده‌ام و از آقای ابوترابی فرد، رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان سوال کردم ایشان هم گفتند نامه‌ای از سوی نمایندگان آمده، اما هنوز مطالعه نکرده‌اند. وی اضافه کرد که از متن نامه و امضاکنندگان آن اطلاعی ندارد. پیش از این اخباری مبنی بر شکایت جمعی از نمایندگان از علی مطهری به هیات نظارت بر نمایندگان، به‌دلیل برخی از مواضع وی منتشر شده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها