jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۹۵۶۷۲   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۹

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح اولویت‌های بهداشتی امسال وزارت بهداشت گفت: افزایش میزان باروری از جمله اولویت‌های وزارت بهداشت است که با جدیت دنبال می‌شود.

اولویت وزارت بهداشت، افزایش میزان باروری است

جام جم سرا: دکتر علی اکبر سیاری با اعلام کاهش میزان باروری در جمع روسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان فارس در شیراز گفت: میزان باروری کل اکنون در کشور ما ۱/۸ است که این میزان باید به ۲/۱ افزایش یابد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت فرهنگسازی را مهم‌ترین مولفه در اصلاح رفتارهای غلط بهداشتی برای اجرای اولویت‌ها دانست و افزود: توجه به افزایش امید زندگی به معنای جلوگیری از مرگ نابهنگام افراد جامعه و اهمیت پرداختن به علل مرگ و میر‌ها، ارتقاء سطح سلامت و جلوگیری از ابتلاء به بیماری‌ها، اصلاح سبک زندگی که مشکلات اصلی و عمده پیش رو ناشی از سبک زندگی غلط افراد است نیز از جمله اولویت‌های ماست.

به نقل از ایرنا، دکتر سیاری تأمین عدالت در سلامت را به معنای دسترسی و بهره‌مندی مردم به خدمات و همچنین حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌های درمان و سلامت خود دانست و افزود: هزینه‌های دارو و درمان در دوران تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز، باعث تحمل فشارهای مالی بر بیماران شده بود که هم اکنون ساماندهی مطلوبی یافته و با راه اندازی شبکه جامع و همگانی سلامت، تمامی خدمات در سطوح اول، دوم و سوم، به صورت ادغام یافته تحت مدیریت واحدی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه نقطه آغاز برنامه شبکه جامع و همگانی سلامت، قشر محروم جامعه، یعنی حاشیه نشین‌ها هستند، ابراز داشت: آمار حاشیه نشینان کشور هشت میلیون نفر است و پس از آنان نیز ۲۳ میلیون نفر جمعیت روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کشور در اولویت کاری قرار گرفته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر