jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۸۶۵۱۷   ۳۱ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۳

برای کسانی که در طراحی آشپزخانه و بویژه چیدمان وسایل در آن از اصول توصیه شده از سوی دکوراتورها پیروی می‌کنند، نه تنها لذت آشپزی، بل که لذت تماشای آن نیز دو چندان می‌شود. هر قدر در این زمینه اطلاع و آگاهی خود را افزایش دهید، خانه و البته آشپزخانه‌ای شیکتر و زییامنظرتر خواهید داشت. 10 نکته از این اصول را در ادامه فرا بگیرید.

10 اصل برای طراح و چیدمان دکور آشپزخانه

جام جم سرا:

1 - عناصر اضافی و غیر ضروری را از فضای دکوراسیون آشپزخانه حذف کنید، زیرا در آشپزخانه به اندازه کافی وسایل ضروری و مهم وجود دارد که دیگر جایی برای وسایل غیر ضروری نباشد. وسایل ضروری و لازم را نیز درست نزدیک منطقه ای قرار دهید که مورد استفاده قرار می گیرند.

2 - مسیر عبور و مرور در دکوراسیون آشپزخانه باید به اندازه کافی پهنا داشته باشد. گذرگاه های موجود درآشپزخانه باید به طور کلی حداقل 90 سانتیمتر عرض داشته باشند و این عرض در منطقه پخت و پز باید حداقل به حدود یک متر و نیم برسد تا کار درآشپزخانه راحت انجام شود.

3 -دکوراسیون آشپزخانه را به دو قسمت عمومی برای استفاده و رفت و آمد تمام اعضای خانواده و قسمتی کاربردی که تنها برای پخت و پز استفاده می شود تقسیم کنید و اجاق گاز را در قسمت دوم و یخچال را به عنوان مهم ترین وسیله در قسمت اول قرار دهید.

4 - هنگام طراحی و تعیین جای کابینت ها، نصب کابینت را در قسمت های کنج و گوشه آشپزخانه فراموش کنید. زیرا بر خلاف تصور شما، نه تنها هیچ کمکی به افزایش گنجایش فضاهای ذخیره سازی در آشپزخانه نمی کند، بلکه ممکن است هنگام باز شدن کابینت های کنار هم به طور همزمان دچار مشکل شوید.

5 - برای قرار گیری مایکروفر در دکوراسیون آشپزخانه ارتفاعی مناسب در نظر بگیرید، اگر در خانه کودکی وجود ندارد،‌ ارتفاع 90 سانتی متر از سطح زمین برای قرارگیری مایکروفر کافی است اما اگر فرزند کوچکی دارید، برای ایمنی بیشتر جای قرار گیری مایکروفر را در ارتفاع بالاتری تعبیه کنید.

6 - برای انجام کارهای روزمره درآشپزخانه از جمله تهیه غذا و سرو آن و... سطوحی به اندازه و وسعتی کافی در نظر بگیرید.

7 - زمانی که نحوه قرارگیری کابینت ها و کانتر را درآشپزخانه تعیین می کنید، در نظر داشته باشید که در طرفین اجاق گاز، سینک ظرفشوئی و یخچال باید حدود 60 سانتی متر از اجاق گاز فاصله داشته باشد.

8 - برای کانترهای آشپزخانه خود، از دو سطح ارتفاع مختلف استفاده کنید، یک ارتفاع مناسب با قد شما و ارتفاع دیگر مناسب با قد فرزندتان که دوست دارد در تهیه غذا به شما کمک کند.

9 - در صورت امکان از وسایل ضروری و پر استفاده به صورت دوتایی استفاده کنید. برای مثال با وجود یک یخچال بزرگ و اصلی از یک یخچال کوچک نیز در قسمت زیر مایکروفر بهر مند شوید.

10 - بر دیوار طرفین اجاق گاز، تعدادی طبقه نصب کنید تا بتوانید قوطی های ادویه را روی آن به ترتیب و در دسترس بچینید؛ هم چنین برای آویختن دستمال های دم دستی تعدادی حلقه آویز به شکل s را نیز بر دیوار نصب کنید.(دک)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها