jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۸۴۵۹۴   ۲۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

تو در تیررس سخره نامردان هستی

نامه الهام چرخنده به مسیح علی‌نژاد

۵

چرخنده در نامه‌ای به مسیح علی‌نژاد نوشته است: آزادی یواشکی تو؛ خون‌های یواشکی‌ای که از شهیدی آرام‌آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند ۲ ساله‌اش می‌ریخت را نادیده می‌گیرد.

نامه الهام چرخنده به مسیح علی‌نژاد

الهام چرخنده، بازیگر سینمای ایران در نامه‌ای به مسیح علی‌نژاد، خبرنگار bbc نسبت به برخی مواضع اخیر او مطالبی بیان کرده است. این نامه به شرح ذیل است:

این نامش شیر زنی نیست، این نامش مبارزه نیست، این نامش جهاد نیست. فقط یک دسیسه و فریاد است که مطمئنم از سینه تو نیست. از دهان بدبو، بدطینت و بددل دشمنان دین و اخلاق و خانواده و مذهب است.

زن...

تو نامت مسیح نیست! نامت معصومه است و فامیل تو بیانگر تمام نوشته من.

تو معصومه علی‌نژاد هستی ... چه زیبات که بی‌اجازه از سوی بانوان عفیف ایرانی ملعبه‌ای نباشی جغجغه‌گونه بر دست تیربون‌های مخفی و زیرزمینی بی‌دینی و ریشه‌ دور از وطن و آئینمان.

معصومه!

تو فرزند ایران زمین در تیررس سخره نامردانی هستی که تو را نا دیروز زن مسلمان می‌دانستند... خودت را شاید قلمت را و ای کاش باورت را... هنوز هم دیر نیست که بدانی زنان ایرانی ما چه مسلمان و چه غیرمسلمان همیشه تمام زیبا‌ئی‌شان به نجابت و غیردسترس بودن قامت و دل و باورشان بوده است.

زن عفیف ایرانی همانانی هستند که مادران قانع و فداکار و مهربان و نجیب و فعال و با ایمان فرزندانشان می‌باشند. می‌شناسم همسر شهیدی از هموطنان آشوری را که با داشتن مدرک تحصیل فوق‌ لیسانس پرستاری، سال ۵۷ از ایران نرفته چرا که خود را یک ایرانی با غیرت می‌داند و بر این مهم پابرجاست که هر اتفاقی در ایران بیافتد همه ایرانی هستیم و باید از ناموس وطن، ناموس خاک و ناموس مرز دفاع کنیم.

آزادی یواشکی تو؛ اشک‌های یواشکی مادری که را که می‌ترسد فرزند خردسالش بفهمد پدرش شهید شده را نادیده می‌گیرد، آزادی یواشکی تو؛ خون‌های یواشکی‌ای که از شهیدی آرام‌آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند ۲ ساله‌اش می‌ریخت را نادیده می‌گیرد.

آزادی یواشکی تو ؛ دردهای جانبازی که ۳۰ سال است با دستگاه نفس می‌کشد را نادیده می‌گیرد. آزادی یواشکی تو؛ غمهای مادری را که هنوز در روستا مجنون‌وار عکس فرزند شهیدش را در دست دارد و چشمان یعقوب وارش به جاده، تا اینکه شاید فرزندش از راه بیاید را نادیده می‌گیرد.

آزادی یواشکی تو؛ استخوان‌های شهیدی که برای مادری بعد از گذشت چندین سال می‌آورند را نادیده می‌گیرد. به کجا می‌روی؟ بی‌هویتی، بی‌ایمانی و بی‌عفتی تمام آرزویی است که برای خاتون ایران زمین نذر کردی!؟ معصومه کجا و چگونه در این مرز و بوم نفس کشیده‌ای و قد کشیده‌ای، چگونه این ارزشهای بزرگ انسانی برای تو ضدارزش شد.

تأسفم برای توست؛ چرا که نمی‌دانی برای زنان و مردم و همکارانت موجودی غیرقابل اعتماد و احترامی! چرا که ابتدا خیانت کردی بر دین خود بر کشور و خواهران خودت، تصویری از زنان و ناموس شیعه را تو به دیده نامحرمان دادی، کاش می‌شد خواهرانه سیلی به صورتت می‌زدم تا از خوابی که به ناچار در آن رفته‌ای بیرون آیی. زمانیکه در کشوری مالزی بودم عکس نیمه‌ عریان بازیگر زن خودفروخته (گلشیفته فراهانی) منتشر شد، زنان چینی و مالایی و هندی با ننگ و خجالت و سوال این فیلم را دست به دست می‌کردند.

این نامش شیرزنی نیست، این نامش مبارزه نیست، این نامش جهاد نیست. فقط یک دسیسه و فریاد است که مطمئنم از سینه تو نیست. از دهان بدبو، بدطینت و بددل دشمنان دین و اخلاق و خانواده و مذهب است.

خواهرانم، دخترانی ایران زمین!

آبجی‌های گلم... حجاب همچون صندوقچه قیمتی است که وجود گرانقدر و دُر نایاب وجودتان را در خود نگه می‌دارد. نجابت تمام عنصر زیبایی زن ایرانی است که همیشه برای تمام مردان دنیا دست نیافتنی بوده. در گرانبهای قامت سروگونه‌تان را حراج نکنید به مفت. بگذارید بچه‌های شما، همسران شما به پاکدامنی و عفت شما ببالند و تکیه کنند.

به نوشته‌ام که در تنهایی و پرش از بغض نوشته شده فکر کنید.

منم یه جایی‌ام تو همین کشور و یک روسری رنگی آراسته به خطوط فارسی بر سرم، من یک زن مسلمانی‌ ایرانی‌ام.

الهام چرخنده

(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۶
نوع مطلب ودفاع از ارزشهای كه شما خانم چرخنده به آن اعتقاد داری قابل ارج وستایش است، و ممكن است نفس حركت خانم علی نژاد پسندیده نباشد ولی به نظر می رسد شما هم خود را بخواب زده ای ومطالبت بیشتر از روی سطحی نگری وفارغ از یك نگرش و دید عمیق می باشد. چیزی كه الان جامعه ما دچار آن شده وظاهر اخلاق مداری را مد نظر دارد نه باطن آن را واین است كه برای بردن به بهشت به اجبار وشلاق متوسل می شوند وادمهای ظاهر پرست بدون پشتوانه فكری مثل شما هم به همان شلاق به دستان كمك می كنند وغافل هستید كه راه دین راه معرفت وشناخت است ومعرفت وشناخت با راه اجبار وزور سازگاری ندارد و تعریفی كه شما از زن دارید فقط در ظاهر وكلمات زیبا به نظر می رسد نه چیزی كه ما الان در جامعه خود شاهد هستیم
۰
۰
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
نونش رفت تو روغن
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
همین مونده بود كه این خانم زنهای ایرانیرو نصیحت كنه.یادش رفته كه در یك شبكه ماهواره ای با همسرش مسابقه خوانندگی اجرا میكرد
۱
۰
آزاده
United States
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۲
حرفات به گوش این خانوم نمی ره خانم چرخنده
راستی شما خانوم چرخنده، شجاعتی دارید كه باید بهتون تبریك بگم، من معروف نیستم اما می ترسم از حرف مردم، ازاینكه جلوی چهارتا در و همسایه و فامیل و خانواده چیزی كه الان بهش رسیدم رو ابراز كنم، اینكه دلم می خواد از خودم با چادر محافظت كنم، اینكه رنگ دخترای این جامعه نیستم اما چیزی كه نیستم رو نشون بدم، پوششی كه نمی خوام رو بپوشم با كلی تخفیف
اما شما جراتتون منو متحیر كرد،
اینكه قبلا فلان شوی تلویزیونی رو اجرا می كردید مهم نیست، مهم اینه كه حالا تو این سن، به چیزی رسیدید كه ارزشمنده، و پاش می خواین وایستید، پای اعتقادتون این از همه چیز مهم تره،
وشما با حجمی از انتقاد مواجهید كه من با یك هزارمش هم مواجه نیستم اما... شجاعتش رو ندارم
كارتون برام قابل ستایشه
۱
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
زن آشوری نرفته ولی بعضی از مسئولان ما گرین كارت امریكا درجیب دارند وزن وبچه شان اونور آب است وبسیاری رفته اند و برنگشه اند ،... روزی تو هم میروی و به ریش ما میخندی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر