jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۴۰۸۷   ۲۵ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

یک جراح و متخصص بیماری‌های لثه با تاکید بر این که دیابت کنترل نشده باعث بروز بیماری‌های لثه و از جمله عفونت‌های لثه می‌شود، گفت: دیابت، به فعال شدن میکروب‌ها و پلاک‌های دندانی و بروز التهابات لثه‌ای منجر می‌شود. ‌

دیابت کنترل‌ نشده، ‌التهاب‌ لثه ‌می‌آورد

جام جم سرا: دکتر سید‌ علی بنی‌هاشم در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: بیماری دیابت اگر کنترل نشود درمان‌های پریودنتال را با اختلال مواجه می‌کند و از موارد بازدارنده در درمان‌های ایمپلنت نیز محسوب می‌شود.

همچنین دیابت کنترل نشده به بروز چسبندگی بافت لثه و تحلیل استخوان فک منجر می‌شود و در ادامه شل‌ شدن دندان‌ها را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: حتی درمان‌های جراحی لثه در بیماران دیابتی با ملاحظاتی صورت می‌گیرد تا در حین جراحی این افراد با افت قند خون یا عفونت پس از جراحی مواجه نشوند. بدیهی است دیابتی‌ ها باید هر چهار ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنند و قبل از هر اقدام دندانپزشکی، قند خود را کنترل و دندانپزشک خود را از دیابت‌شان مطلع کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر