jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۸۳۱۵۱   ۲۲ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۴

هشدار سازمان غذا و دارو به مصرف کنندگان:

محصولات نامرغوب در بازار لوازم آرایشی

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل ارزان بودن، مواد آرایشی و بهداشتی درجه دو و سه وارد کشور می‌شود.

محصولات نامرغوب در بازار لوازم آرایشی

جام جم سرا: هدایت حسینی، دیروز در آیین افتتاح دهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی کشور در اصفهان گفت: با هدف کاهش تبعات این مشکل قرار است تولید فراورده های بهداشتی و آرایشی به دانشگاه های علوم پزشکی تفویض اختیار شود.
وی از همکاری سازمان غذا و دارو با صدا و سیما برای تبلیغات محصولات آرایشی و بهداشتی که دارای مجوز تولید یا واردات است، خبر داد و اضافه کرد: واحدهای تولیدی آرایشی و بهداشتی در سال 93 درجه بندی می شود تا نظارت بر آنها تسهیل گردد.
این مسوول سازمان غذا و دارو با اشاره به سیاست های کلی سلامت در حوزه این سازمان اظهار کرد: باید بتوانیم آلودگی ها و عوامل تهدید کننده سلامت را مستند و بر اساس شواهد علمی و واقعیت ها تصمیم گیری کنیم.
حسینی، حمایت از تولید غذاهای سالم و موثر در ارتقای سلامت، کاهش چربی در مواد غذایی، کاهش اسیدهای چرب اشباع در محصولات غذایی، کاهش نمک در مواد غذایی و پایش غنی سازی نمک با ید، کاهش مصرف قندهای ساده و منطقی کردن مصرف افزودنی های خوراکی و تحت کنترل قرار دادن رنگ ها و اسانس ها را از جمله برنامه های محوری ارتقای سلامت محصولات غذایی توسط سازمان غذا و دارو اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه کنترل مواد غذایی در سطح عرضه باید بیشتر شود، افزود: به جای سختگیری بیش از حد در صدور مجوز برای تولید مواد غذایی، باید کنترل و پایش مستمر محصولات در سطح عرضه پیگیری شود.

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: در بحث ساماندهی واردات برنج نیز وزارت بهداشت باید مقتدرانه عمل کند که در این زمینه شناسنامه دار شدن برنج های وارداتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: 34 دانشگاه علوم پزشکی کشور از بیش از یکهزار تن برنج در سطح عرضه نمونه برداری کرده اند.
این گردهمایی تا روز پنجشنبه در اصفهان ادامه دارد.(ایرنا)

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر