jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۲۰۶۶   ۱۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۸

سفیر دائم روسیه در سازمان ملل:

شک ندارم آمریکایی ها تلفنم را شنود می‌کنند

سفیر دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که شک ندارد تلفنش توسط سرویس‌های مخفی آمریکا مورد شنود قرار می‌گیرد و در دفتر کارش وسایل استراق سمع کار گذاشته شده است.

شک ندارم آمریکایی ها تلفنم را شنود می‌کنند

به گزارش صدای روسیه، ویتالی چورکین، سفیر دائم روسیه در سازمان ملل در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا درباره استراق سمع و شنود مکالمات تلفنی‌اش اطلاع دارد یا خیر گفت: من مطمئنم که سرویس‌های مخفی آمریکا هم در دفتر کارم وسایل شنود کار گذاشته‌اند و هم تلفن مرا شنود می‌کنند.

وی افزود: من فکر می‌کنم که همواره مکالمات تلفنی‌ام مورد شنود قرار می‌گرفته و در دفتر کارم وسایل استراق سمع کار گذاشته شده است. ما جنگ سرد را سپری کردیم اما تاثیرات آن همچنان پابرجاست.

سفیر دائم روسیه در سازمان ملل ادامه داد: مشخص است که سرویس‌های مخفی آمریکا به شنود مکالمات تلفنی اشخاص برجسته جهان و سفرا می‌پردازند و من یکی از آن‌ها هستم. حتی اگر هم وسایل استراق سمعی در دفاتر کار دیپلمات‌ها و سفرا وجود نداشته باشد باز هم من همواره فرض بر این دارم که مکالمات تلفنی و گفته‌هایم شنود می‌شود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر