jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۸۰۰۱۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۰

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی از‌راه‌اندازی دوباره نیروگاه بوشهر پس از جایگزینی یک‌سوم سوخت جدید خبر داد.

راه‌اندازی دوباره نیروگاه بوشهر

به گزارش ایسنا ، نیروگاه بوشهر در زمستان گذشته پس از یک سال فعالیت برای جایگزینی یک‌سوم سوخت جدید خاموش شده بود.

محکومیت تاج‌زاده به یک سال حبس تعزیری دیگر

فخرالسادات محتشمی‌‌پور از محکومیت همسرش به یک سال حبس تعزیری خبر داد.

وی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پرونده‌ای برای آقای تاج‌زاده با اتهام تبلیغ علیه نظام تشکیل شد، ولی ایشان گفتند طبق قانون اساسی، جرایم سیاسی باید در دادگاه به طور علنی رسیدگی شود و به همین دلیل در دادگاه غیرعلنی شرکت نکردند.

محتشمی‌پور اضافه کرد: در پرونده جدیدی که تشکیل شد، شعبه 28 دادگاه انقلاب، آقای تاج‌زاده را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است. تاج‌زاده پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 بازداشت شد و از آن زمان در زندان است.

احمدی‌نژاد کمتر اسم مشایی را می‌آورد

پس از آن‌که داوود احمدی‌نژاد، برادر رییس‌جمهور پیشین در گفت‌وگویی از فاصله گرفتن ظاهری احمدی‌نژاد از چهره‌هایی چون اسفندیار رحیم‌مشایی خبر داده بود، احمد خورشیدی، پدر داماد احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با روزنو، گفت: به نظر می‌رسد آقای احمدی‌نژاد اخیرا کمتر اسم آقای بقایی و مشایی را به زبان می‌آورد و خبرهایی مبنی بر این‌که دفتر آقای مشایی جدا شده و به دانشگاه ایرانیان رفته است، وجود دارد. من نشنیدم که دیگر بحثی در این خصوص وجود داشته باشد و فکر می‌کنم مساله‌ای که آقای داوود احمدی‌نژاد گفته، درست است.

به گزارش تابناک، وی درخصوص این‌که آیا این امر نشانه‌ای برای ورود دوباره احمدی‌نژاد به سیاست نیست، تصریح کرد: اکنون آقای احمدی‌نژاد مانند هر فرد سیاسی دیگر می‌تواند در انتخابات حضور داشته باشد و من هم فکر می‌کنم با توجه به اخباری که بعد از عید از گوشه و کنار به‌گوش می‌رسد، این احتمال وجود دارد که ایشان به عنوان نامزد در دوره آینده ریاست‌جمهوری مطرح شود.

در همین حال سایت شهر خبر با اعلام این‌که احمدی‌نژاد، شنبه شب در هیاتی که مداحی آن را حسین سیب‌سرخی به‌عهده داشته، حاضر شده است، از حضور رئیس‌جمهور پیشین در چنین مراسمی به عنوان خیز احمدی‌نژاد برای حضور دوباره در سیاست تعبیر کرد.

تلاش آمریکا برای مقابله با قایق‌های تندروی ایران

یک پایگاه خبری مرتبط با امور نظامی از استقرار نوع جدیدی از قایق‌های تندرو در ناوگان دریایی آمریکا مستقر در بحرین خبر داد.

به ‌گزارش فارس و به نقل از پایگاه خبری ورلد تریبیون، قایق‌های جدید تندرو CCB، در ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر شده‌اند.

بنا بر ادعای این منبع خبری، سرعت این قایق‌‌ها ۳۵ گره دریایی است و آمریکا از آنها به دلیل تقابل با قایق‌های تندروی ایران و ترس از حمله سریع آنها علیه ناوگان دریایی آمریکا مستقر در منطقه سود جسته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اخیرا از مجهز شدن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به سریع‌ترین قایق تندروی جهان با سرعت 92 گره دریایی خبر داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر