نوانما جاجم نوانما کد خبر: ۶۷۹۰۳۹   ۱۰ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۷

جام جم نوا: حمید عسکری پنجم خرداد ماه در سالن بزرگ «گیلان» شهرستان رشت روی استیج رفت و مجموعه ای از قطعات محبوبش را به اجرا درآورد.

حمید عسکری با اشک روی صحنه خواند/تصاویر

عسکری و گروهش در شب هفتم درگذشت «نیما وارسته» با پیراهن های مشکی قدم بر استیجی گذاشتند که با دو عکس بزرگ از این هنرمند فقید و چند شمع، تزیین شده بود. همچنین پیش از اجرا، عکسی از تنظیم کننده فقید آلبوم «کما2» به عنوان یادبود در اختیار حضار قرار گرفت.
حمید عسکری، کنسرت را با قطعه ریتمیک و پرهیجان «خوشبختی» آغاز کرد و پس از پایان آن گفت: «درست است که نیما دیگر بین ما نیست، ولی قرار نیست کنسرتمان حال و هوای غم داشته باشد؛ چون نیما همیشه سعیش بر این بود که قطعات انرژیک باشند تا فضای شادی برای مردم ایجاد شود. جای نیما همیشه خالی است و مطمئنم او هم با شادی شما خوشحال خواهد شد».
«به نظر خودم بهترین قطعه ای که در عمرم اجرا کرده ام، «ستاره» بوده که تنظیم آن از دوست فوق العاده ام «نیما وارسته» است. می‌دانم که نیما در جمع ما و در همین حوالی حضور دارد. می‌خواهم به احترام او به جای سکوت، سی ثانیه دست بزنید...» عسکری با گفتن این جملات، گیتارش را برداشت و قطعه به یاد ماندنی «ستاره» را با همخوانی مردم و با چشمانی اشکبار، در حالی اجرا کرد که در میانه ی آهنگ گریه امانش را برید و برای لحظاتی نتوانست بخواند.


عکس های این کنسرت را به نقل از موسیقی ما در اینجا ببینید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: