jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۷۶۶۶۹   ۰۲ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۵۰

مدیر اجرایی طرح ملی گیاهان داروئی و صنعتی کشور گفت: ارزش صادرات گیاهان دارویی کشور بیش از ۱۰۰ میلیون دلار است.

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری گیاهان دارویی از ایران

فریبرز غریبی امروز در سمنان با اشاره به ویژگی های اقلیمی ایران برای تولید گیاهان دارویـی و صنـعتی گفت: این ویژگی ها باعث شده، میزان صادرات گیاهی تا 10 برابر و یک میلیارد دلار قابل توسعه باشد.

وی با بیان اینکه ایران می تواند قطب تولید داروهای گیاهی دنیا شود؛ گفت: ایران در دوران گذشته به ویژه ساسانیان مرکز گیاهان داروئی دنیا بوده و دانشکده جندی شاپور به عنوان مرکز پزشکی در دنیا پایگاهی برای تولید و عرضه گیاهان داروئی به شمار می رفته است.

مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به عوارض بسیار کم گیاهان داروئی نسبت به داروهای شیمیایی گفت: استفاده از داروهای گیاهی در سبد داروئی مردم باید از 10 درصد فعلی به 25 درصد افزایش یابد.هشت هزار و 425 گونه گیاهی در کشور شناسایی شده است که از این تعداد دو هزار و 400 گونه آن خاصیت داروئی و صنعتی دارد.

غریبی با هدف بررسی وضعیت گیاهان داروئی و صنعتی و نیز شرایط این گیاهان در جنگل ابر به استان سمنان سفر کرده است. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابوالفتحی ام جهاددانشگاهی ایلام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
باسلام وخداقوت
من در مركز رشدگیاهان دارویی ومحصولات كشاورزی جهاددانشگاهی ایلام مشغول كارم ومحصولاتی كه كاشت وبرداشت می نماییم عبارتنداز : نعنافلفلی ،به لیمو ،زولفا،ملیس وآویشن است. كه برای فروش به مشكل مواجهه شده ایم در صورت امكان عنایت ومساعدت جهت خرید محصولات رابعمل آورید.
شماره تماس : 09181431106
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر