jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۷۶۶۶۹   ۰۲ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۵۰

مدیر اجرایی طرح ملی گیاهان داروئی و صنعتی کشور گفت: ارزش صادرات گیاهان دارویی کشور بیش از ۱۰۰ میلیون دلار است.

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری گیاهان دارویی از ایران

فریبرز غریبی امروز در سمنان با اشاره به ویژگی های اقلیمی ایران برای تولید گیاهان دارویـی و صنـعتی گفت: این ویژگی ها باعث شده، میزان صادرات گیاهی تا 10 برابر و یک میلیارد دلار قابل توسعه باشد.

وی با بیان اینکه ایران می تواند قطب تولید داروهای گیاهی دنیا شود؛ گفت: ایران در دوران گذشته به ویژه ساسانیان مرکز گیاهان داروئی دنیا بوده و دانشکده جندی شاپور به عنوان مرکز پزشکی در دنیا پایگاهی برای تولید و عرضه گیاهان داروئی به شمار می رفته است.

مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به عوارض بسیار کم گیاهان داروئی نسبت به داروهای شیمیایی گفت: استفاده از داروهای گیاهی در سبد داروئی مردم باید از 10 درصد فعلی به 25 درصد افزایش یابد.هشت هزار و 425 گونه گیاهی در کشور شناسایی شده است که از این تعداد دو هزار و 400 گونه آن خاصیت داروئی و صنعتی دارد.

غریبی با هدف بررسی وضعیت گیاهان داروئی و صنعتی و نیز شرایط این گیاهان در جنگل ابر به استان سمنان سفر کرده است. (واحد مرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابوالفتحی ام جهاددانشگاهی ایلام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
باسلام وخداقوت
من در مركز رشدگیاهان دارویی ومحصولات كشاورزی جهاددانشگاهی ایلام مشغول كارم ومحصولاتی كه كاشت وبرداشت می نماییم عبارتنداز : نعنافلفلی ،به لیمو ،زولفا،ملیس وآویشن است. كه برای فروش به مشكل مواجهه شده ایم در صورت امكان عنایت ومساعدت جهت خرید محصولات رابعمل آورید.
شماره تماس : 09181431106
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر