jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۷۱۸۰۰   ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۰

یک ساختمان یک فرمانده می‌خواهد

رحیمی : وارد اختلاف دایی و کریمی نمی‌شویم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: یک ساختمان یک فرمانده می‌خواهد و در امور تیم علی دایی تصمیم گیرنده است.

رحیمی : وارد اختلاف دایی و کریمی نمی‌شویم

سایت جام جم ورزشی - علیرضا رحیمی در برنامه ورزش و مردم گفت: در مسئولیتی که پذیرفتیم قطعا بزرگان و پیشکسوتانی مثل پروین، کاشانی، دادکان و ... باید حضور می‌داشتند. من آمدم از تجربه آنها باشگاه خوبی را درست کنیم. بهترین کسی که وضعیت را ارزیابی می‌کند مردم هستند. در باشگاه پرسپولیس پیشکسوتانی بودند که افتخارات زیادی به وجود آوردند و انشاالله بتوانم خدمتگذار باشم.

وی افزود: داشته های ما در حال حاضر ساختمانی است که محمد دادکان به باشگاه داده است. زمین درفشی فر است که باشگاه در آن تمرین می‌کند. بزرگترین سرمایه باشگاه خود پرسپولیس و پیشکسوتان آن است. البته بدهی‌هایی وجود دارد که باید برای آن تدبیر کنیم. کسی نمی‌تواند از من بشنود بدهی و مشکلات باشگاه چیست؟ شما نمی‌بینید که من بخواهم دائم از بدهی بگویم. به روابط عمومی هم گفتم دنبال این حرف ها و تکذیب نرود. پرسپولیس نیاز به آکادمی قوی دارد. الان اکادمی داریم اما باید به دنبال خروجی این آکادمی باشیم. اگر آکادمی سالی دو بازیکن به باشگاه ندهد بهتر است تعطیل شود اگر سالی 1 بازیکن آکادمی بدهد در 5 سال می‌شود 5 بازیکن و کلی در آمد می‌آورد.

رحیمی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید با پول و بودجه باشگاهداری کنیم کاری ندارد و این به درد نمی‌خورد و من نیستم. ما قانون باشگاه داری در کشور نداریم و بیشتر تیم داری است. ما از مجلس قانون می‌خواهیم و تعریف درست داشته باشیم. مشکلاتی که امروز هست به خاطر این است که ما قانون باشگاه نداریم. چرا پرسپولیس 15 مدیرعامل عوض کرده است دلیل این اتفاق نداشتن قانون باشگاه داری است.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به هیأت مدیره خاطرنشان کرد: قانون دست و پای وزارت ورزش را بسته است. من شاهدم خادم و گودرزی چقدر تلاش می‌کنند. اعضای هیأت مدیره ما افراد اقتصادی بزرگی هستند که هیچکدام برای حضور در باشگاه لابی نکردند. سیاسی می‌تواند در بخش اقتصادی کمک کند. محمد ابراهیم کاظم پور هم همین وضعیت را دارد. سلیمی شهردار منطقه 11 است. مونسان در کیش است. طاهری مشاور اقتصادی هیأت مدیره است. خواجه وند فردی توانا است و استیلی و زادمهر هم که افراد فوتبالی و با تجربه ای هستند.

رحیمی در مورد اینکه گفته می‌شود حمید استیلی مخالف تمدید قرارداد پیام صادقیان و نیلسون است، گفت: هیأت مدیره شرح وظایف دارد. مدیرعامل پیشنهاد می‌آورد و هیات مدیره تصمیم می‌گیرد. بازیکن وارد بحث هیأت مدیره نمی‌شود. خودمان دنبال این هستیم که دوربین بگذاریم تا مردم در جریان هیأت مدیره باشند. انها تصمیم کلان می‌گیرند محور باشگاه هیأت مدیره است. اینکه کارها فردی باشد درست نیست. ما بدون در نظر هیأت مدیره کار نمی‌کنیم. ما دیروز تصیمیم گرفتیم در هیأت مدیره هفته ای یکبار پاسخگو باشد. برای تمام مسائل کلان تصمیم گرفتیم. اگر قرار باشد هفته ای دو بار مصاحبه کنیم باید هیأت مدیره اجازه بدهد. من اگر به یک رسانه خبر بدهم سایر رسانه ها ناراحت می‌شوند برای همین هفته ای یک مصاحبه می‌کنیم. در کشور باید محور برنامه باشد. متاسفانه در کشور محور مدیر شده است. انشاالله با آئین نامه هایی که مصوبه آن را از هیأت مدیره می‌گیریم وضعیت خود را بهبود می‌دهیم.

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: پرسپولیس تا شروع لیگ قهرمانان آسیا باید پروانه خود را بگیرد. پرسپولیس باید تا آن زمان این مشکل را برطرف کند. اگر اشکالی موجود باشد حتی امکان دارد ما را حذف کنند. ورزشگاه را باید مشخص کنیم. بلیت فروشی باید معلوم شود. سود و زیان باید مشخص شود و ارتباطی هم با مدیریت قبلی ندارد. محور اصلی باشگاه ما باید هیأت مدیره باشد و روی این موضوع تأکید دارم.

وی در مورد اینکه علی دایی مسئول نقل و انتقالات باشگاه است، گفت: این ساختمان یک فرمانده می‌خواهد اگر دو سه نفر شوند کار مشکل می‌شود. به علی دایی در مورد بازیکنان اختیار کافی دادیم. اگر بازیکنی بخواهد به ما اعلام می‌کند. دایی سال قبل فقط 20 تا 30 درصد فکرش به مسائل ذهنی بود سایر مسائل را او پیگیری می‌کرد. اگر در زمین صادقیان حرکتی کرده باید این موضوع ریشه یابی شود. باید برای او فضایی درست کنم که بدون مشکل کارش را ادامه دهد اگر قرار باشد او روی مسائل دیگری فکر کند تیم ما دچار مشکل میشود. ما نفر دومی برای جذب بازیکن در باشگاه نداریم.

وی در مورد کمیته فنی باشگاه پرسپولیس گفت: من این مسئله را از آئین نامه آژاکس گرفتم و اگر کسی می‌خواهد از کمیته فنی ایراد بگیرد باید از آئین نامه آژاکس ایراد بگیرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه یادآور شد: از محمد رویانیان و افرادی که قبل از این در باشگاه زحمت می‌کشیدند تشکر می‌کنم. این نداشتن قانون باشگاه داری برای مدیران گذشته مشکل به وجود آورد تا امروز در مورد مدیران گذشته صحبت نکردم و این کار را نخواهم کرد باید از گذشته پند بگیریم. اگر از کسی تعریف کنیم او فراموش می‌کند اما اگر به کسی توهین کنیم او فراموش نمی‌کند یکی از مشکلات ما این است که حسن و حسین مشکل دارند و من با هر دو دوست هستم و می خواهند از یکی طرفداری کنم اما من باید شرایطی به وجود آورم که از تجربیات هردوی این نفرات استفاده ببرم.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود علی دایی خواهان جذب احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، علی عزتی، رضا نوروزی و محسن فروزان شده است، عنوان کرد: علی دایی تا این لحظه با کسی صحبت نکرده و او به من لیست را داده و فقط ما دو نفر مطلع هستیم اما هنوز با کسی صحبت نکردیم. حتی پسر من هم از این مسئله اطلاع ندارد او به من لیست مازاد هم نداده است. علی دایی سرمربی ما است و باید دست به دست هم دهیم تا تیم بدون مشکل کار خود را ادامه دهد. یک نفر به من زنگ زد گفت چه کنم من به او گفتم دفعه آخر باشد که به من زنگ زدی باید مشکلات تیم را به علی دایی بگویند و هیأت مدیره هم از او حمایت می‌کند. در تیم فوتبال حرف اول و آخر را علی دایی می‌زند.

رحیمی در مورد اینکه 14 اردیبهشت هواداران تجمع کردند و خواستار بازگشت علی کریمی شدند، اظهار داشت: در آئین نامه برای هواداران هم جایگاه مشخص شده است. ما در آئین نامه دیدیم نماینده داشته باشند و با آنها هماهنگی داشته باشیم. در تصمیم گیری هم آنها را دخیل می‌کنم بازهم تکرار می‌کنم حرف آخر و اول را باید سرمربی در تیم بزند. اگر رفیقند یا مشکل دارند بروند با هم حرفشان را بزنند. ما در اختلاف دایی و کریمی ورود نمی کنیم.

وی در مورد کمیته فنی گفت: متاسفانه کمیته فنی در ایران بد جا افتاده است. این کمیته فنی که من در ایران می‌بینم اشتباه است اما کمیته فنی در آژاکس کاری با سرمربی ندارد و شرح وظایفش مشخص است. ما آئین نامه کمیته فنی را از آژاکس و آرسنال گرفتیم. مدیرعامل باید در کمیته فنی باشد، مدیرآکادمی و ... باید حضور داشته باشند این موارد باید وجود داشته باشد و در متغییرات آن می‌توانیم جایگزین داشته باشیم. شرح وظیفه کمیته فنی تعریف شده است. مربی هم عضو کمیته فنی است. بنده هم رئیس کمیته فنی هستم. قدرت قانون از همه بیشتر است. امیر عابدینی می‌خواهد به ما کمک کند و او فردی قانونمند است.

وی در پاسخ به این سوال که امیر عابدینی قدرت طلب است و دوست دارد در همه امور دخالت داشته باشد و علی دایی هم زیر بار این مسئله نمی‌رود، گفت: وقتی به شرح وظایف احترام بگذاریم کسی دچار مشکل نمی شود. در چهار راه باید چراغ راهنمایی و پلیس باشد. اگر کسی می‌خواهد حرفی بزند باید با قانون باشد. دایی و من شرح وظایف داریم باید به این مسئله احترام بگذاریم شما مطمئن باشید مشکلی به وجود نمی‌آید. در دنیا اختلافی در کمیته فنی نیست و این مسائل تنها در ایران مطرح است. ما نمی‌خواهیم آدم کوچک دورمان باشد هرچقدر اطرافیان ما بزرگ باشند کارمان راحت تر است. وقتی گفتند که عابدینی در کمیته فنی فدراسیون باشد مخالف کردم او اگر آنجا طرح می‌داد کی‌روش اجرا نمی‌کرد. شان عابدینی این نبود که بخواهد طرح بدهد اجرا نشود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد دستیاران علی دایی گفت: این مسئله مربوط به خود علی دایی است. من از او خواستم تیمی قوی ببندد که در هر سه جام بتوانیم پاسخگوی هوادران خود باشیم.

رحیمی در مورد انتقاداتی که به اصفهانی بودن او می‌شوند گفت: در انگلیس مدیر اماراتی رفته است ما که ایرانی هستیم اگر حضورم در سیستان لازم باشد این کار را می‌کنم متاسفانه دعوا ما بر سر این میز است.

وی در مورد مسئله محمدرضا خلعتبری و باشگاه عجمان گفت: مشکل خلعتبری را در بخش حقوقی دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه یادآور شد: اگر باشگاه در زمان مسئولان قبل بدهی داشته باشد نمی‌توانیم بگوییم به ما ربطی ندارد. اگر رویانیان تعهدی داشته این اخلاق را ندارم بگویم به من ربطی ندارد. از شما می‌خواهم وارد بحث بدهی نشوید ورزش با احساسات در ارتباط است. عده‌ای پرسپولیس را دوست دارند و عده ای استقلال را نباید این کار را دچار مشکل کنیم.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود با باشگاه نایمخن برای عقد قرارداد همکاری صحبت شده است، گفت: مسئولان قبلی با رئال مادرید صحبت کردند و در این مورد بحث می‌شود. علی دایی هر سفری را لازم بداند انجام می‌دهیم.

رحیمی در مورد اینکه حساب‌های باشگاه پرسپولیس مسدود است،گفت: تمام حساب ها مسدود است می‌توانیم حساب جدید باز کنیم اما امکان ندارد تخلف اداری کنیم. دنبال حل این مسئله هستیم و وزیر هم به ما کمک می‌کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: از هواداران باشگاه خواهشی دارم. ورزشکاران از من شناخت دارند اما این شناخت را هواداران ندارند. از آنها می‌خواهم فرصت دو سه ماهه‌ای به من بدهند تا برنامه ریزی کنیم. بعد از پایان سه ماه و زمانی که احساس کردم مفید نیستم لجبازی نخواهم کرد. افتخار می‌کنم بدون لابی و با کارنامه به باشگاه پرسپولیس آمدم تیمی می‌سازیم که روی پای خود بایستد.

وی در مورد تیم باجناق خود ذوب آهن یحیی گل‌محمدی را گرفته است، گفت: از این مسئله خبر ندارم البته به او زنگ بزنم به من می‌گوید اما اطلاعی ندارم.

وی در پایان گفت: اگر بعد از حضور من بی نظمی کسی دیده عذرخواهی می‌کنم و فرصت بدهند تا مشکلات را برطرف کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها