خطای 9.8 میلیون نفری در برآورد یارانه بگیران ثروتمند

فقط می‌توان 200 هزار یارانه بگیر ثروتمند راحذف کرد

در حالی که بیش از دو هفته از پایان نام نویسی برای دریافت یارانه نقدی و ثبت نام بیش از ۹۶ درصدی مردم در آن می‌گذرد، هنوز جزییات طرح پرداخت یارانه در مرحله دوم طرح هدفمندی از سوی هیچ یک از مسئولان دولت تدبیر و امید اعلام نشده است.
کد خبر: ۶۷۱۲۷۱
آن چند میلیون نفر که یارانه‌شان حذف می‌شود

جام جم سرا:

به نوشته پایگاه خبری صراط نیوز، پیشتر وزیر اقتصاد از شناسایی 10 میلیون نفر ثروتمند خبر داده بود که گفته بود در صورت ثبت نام، دولت نام آنها را حذف خواهد کرد. اما این آمار با گفته های دیگر مسئولان اقتصادی دولت تناقض جدی داشت و از زمان ثبت نام تا کنون، دیگر حرفی از آن به میان نیامد. با این وجود، اکنون اخبار جدید از تصمیمات دولت در خصوص یارانه ها به گوش می رسد که بر اساس آن، ظاهرا قرار است دولت طی دو مرحله 7 و نیم میلیون نفر را از لیست یارانه بگیران حذف کند.

بر این اساس، در مرحله اول سه و نیم میلیون و در مرحله دوم 4 میلیون نفر از جمع یارانه بگیران حذف خواهند شد.

بر اساس خبری که در رسانه ها منتشر شده، وزیر کار پیشنهاددهنده این طرح بوده و نوبخت نیز حامی حذف افراد غیرنیازمند است اما ترکان با حذف افراد ثبت نام شده را به صلاح نمی دانند.

اختلاف نظر مذکور بعد از پایان مدت ثبت نام یارانه نیز به شکل جدی تری بروز کرد و اظهارنظر ترکان مبنی بر اینکه همه ثبت نام کنندگان یارانه خواهند گرفت، توسط دیگر مسئولان دولت نقض شد.

با این وجود، به نظر می رسد بیشتر مسئولان دولت، موافق کم شدن لیست یارانه بگیران هستند و احتمالا دو مشکل اساسی آنها اولا تشخیص افراد نیازمند و سپس مدیریت واکنش مردم است. باید منتظر ماند و دید تصمیم نهایی دولت درباره یارانه ها چیست؟ چند میلیون نفر از مردم از لیست یارانه بگیران حذف می شوند و آیا دولت در تشخیص افراد مشمول و غیرمشمول دریافت یارانه تجربه فاجعه بار سبد کالا را تکرار خواهد کرد؟

*انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «جام جم سرا» لزوما به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
علی كریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
۰
۰
به نظر من یارانه همه افراد را حذف نموده و مجدد با مدارك و دلائل قوی و محكم (نه صرفا داشتن خانه و حقوق بالا) اقدام به دادن رایانه نمائید .مداركی كه از افراد برای تغییر در وضعیت خانوار( مثلا ازدواج) دریافت می گردید تا اثبات نیاز به یارانه را ثابت نماید ، بسیار محكم و خوب بود . به آن مدارك مجددا مراجعه شود .
محمد......شریفی
Germany
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
۰
۰
این یارانه حق همه ایرانی ها میباشد همان طور كه تنفس در هوای ایران ویا نوشیدن آب هیچكس را نمیتوان محروم كرد..مگر به میل خودش باضافه اینكه فرمها كامل نبود ..مثلا كسی یكمیلیون و ده هزار درآمد دارد با كسی كه یكملیونو.نهصد وپنجاه تومان در یكطراز قرار دارد..
امینی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
۰
۰
دولت بهتر است یارانه همه را قطع كند و این سرمایه را برای بهبود امكانات بهداشتی و فرهنكی و عمرانی مملكت اختصاص دهد . مبلغ یارانه در كل هنكفت است اما برای خانواده ها این مبلغ دردی را دوا نمی كند . 
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
۰
۰
با عرض سلام
متاسفانه در هنگام ثبت نام مشكلاتی رخ داد كه عده زیادی از افرادی كه ثبت نام نكرده اند با مشكل روبه رو شدند كه دولت هیچ گونه اقدامی در این مورد نكر د در هنگام ثبت نام عده ای ناخود اگاه خود رو از خانواده جدا كردند كه خودشان مستقل یارانه بگیرند غافل از اینكه نمی توانند جداگانه ثبت نام كنند وقت خانواده مورد تایید قرار می گرفتند دیگر افراد چون ویرایشی در كار نبود نتوانستند به افراد دیگر خانواده بپیوندند و خود به خود حذف شدند كه به زور نان شب رو برای خانواده بدست می اورند باز هم انهایی كه كم درامد بودند به دام افتادند
رضازاده
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
۰
۰
دولت اونجا یه چیزی گفت تا مثلاً ثروتمندان ثبت نام نكنند همش سركاری بود این دولت مال ثروت مندان است.

نیازمندی ها