jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۶۷۷۱۹ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۸

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند افزایش نرخ حمل و نقل عمومی را با دو هفته تاخیر یعنی از روز 16 اردیبهشت ماه اعمال کنند.

افزایش کرایه‌ها از 16 اردیبهشت

علیرضا دبیر در گفت و گو با فارس اظهار داشت: هر ساله متناسب با نرخ تورم، نرخ کرایه اتوبوس، تاکسی و مترو در شورا افزایش پیدا می کند و هر سال نیز شورا دقت می کند که کمتر از نرخ تورم رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی این نرخ ها را افزایش دهد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شورا پیش از این مصوبه ای مبنی بر اعمال افزایش نرخ کرایه ها از اول اردیبهشت ماه داشت توضیح داد: بر اساس بحث و بررسی های انجام شده و در راستای کمک به دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، اعضای شورا تصمیم گرفتند افزایش نرخ حمل و نقل عمومی را با دو هفته تاخیر یعنی از روز 16 اردیبهشت ماه اعمال کنند.

به گفته دبیر در جلسه امروز همچنین گزارش کارشناسی اولیه توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در خصوص تاثیر افزایش قیمت حامل های انرژی بر نرخ کرایه حمل و نقل عمومی ارائه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر