jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۶۷۵۶۳   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۴

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا- قزاقستان

مدال طلای سنگین وزن بر گردن مهدی‌زاده

فرنگی‌کار کشورمان طلای سنگین وزن رقابت‌های قهرمانی آسیا را از آن خود کرد

مدال طلای سنگین وزن بر گردن مهدی‌زاده

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح امروز (یک‌شنبه) در شهر آستانه قزاقستان آغاز شده نماینده سنگین وزن کشورمان در فینال این رقابت‌ها برابر حریف قرقیزستانی خود پیروز شد تا نخستین و تنها مدال طلای تیم محمد بنا را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کند.

در آغاز روز دوم این رقابت‌ها و در مسابقات سنگین وزن بهنام مهدی‌زاده در دور نخست با نتیجه 8 بر یک مقابل بهرام تویچیف از تاجیکستان به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. فرنگی‌کار 130 کیلوگرمی کشورمان در دور دوم به مصاف یانگ مین کیم قهرمان سال 2011 آسیا رفت که در نهایت با وجود ناداوری و اعمال نفوذ داوران با نتیجه 7 بر 3 مقابل وی پیروز شد.

مهدی‌زاده در مرحله نیمه نهایی با ژالگاسیو قزاقستانی سرشاخ شد. وی در تایم اول با نتیجه 7 بر 2 و با چند بارانداز بی‌نقص از حریف خود پیش افتاد. در تایم دوم نیز در نهایت حریف قزاقستانی مهدی‌زاده 3 اخطاره شد تا نماینده ایران راهی فینال مسابقات شود. فرنگی‌کار سنگین وزن کشورمان در فینال مسابقات به مصاف رومانو قرقیزستانی رفت و در نهایت نیز با نتیجه 6 بر یک و البته با 3 اخطاره شدن حریف خود به طلای سنگین وزن آسیا رسید.

برچسب ها: کشتی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها