jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۶۷۵۶۳   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۴

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا- قزاقستان

مدال طلای سنگین وزن بر گردن مهدی‌زاده

فرنگی‌کار کشورمان طلای سنگین وزن رقابت‌های قهرمانی آسیا را از آن خود کرد

مدال طلای سنگین وزن بر گردن مهدی‌زاده

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح امروز (یک‌شنبه) در شهر آستانه قزاقستان آغاز شده نماینده سنگین وزن کشورمان در فینال این رقابت‌ها برابر حریف قرقیزستانی خود پیروز شد تا نخستین و تنها مدال طلای تیم محمد بنا را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کند.

در آغاز روز دوم این رقابت‌ها و در مسابقات سنگین وزن بهنام مهدی‌زاده در دور نخست با نتیجه 8 بر یک مقابل بهرام تویچیف از تاجیکستان به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. فرنگی‌کار 130 کیلوگرمی کشورمان در دور دوم به مصاف یانگ مین کیم قهرمان سال 2011 آسیا رفت که در نهایت با وجود ناداوری و اعمال نفوذ داوران با نتیجه 7 بر 3 مقابل وی پیروز شد.

مهدی‌زاده در مرحله نیمه نهایی با ژالگاسیو قزاقستانی سرشاخ شد. وی در تایم اول با نتیجه 7 بر 2 و با چند بارانداز بی‌نقص از حریف خود پیش افتاد. در تایم دوم نیز در نهایت حریف قزاقستانی مهدی‌زاده 3 اخطاره شد تا نماینده ایران راهی فینال مسابقات شود. فرنگی‌کار سنگین وزن کشورمان در فینال مسابقات به مصاف رومانو قرقیزستانی رفت و در نهایت نیز با نتیجه 6 بر یک و البته با 3 اخطاره شدن حریف خود به طلای سنگین وزن آسیا رسید.

برچسب ها: کشتی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها