jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۶۶۵۲۸   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۰

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: فروش ریتالین همزمان با فرا رسیدن امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

جام جم سرا:

علیرضا جزینی با اعلام این هشدار در نشست صیانت و توانمندسازی زنان و خانواده در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: سال گذشته در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نشست‌هایی را با رسانه‌‌های گروهی، ریاست سازمان بسیج، روسای کانون مداحان، ورزشکاران، هنرمندان سینما، مسئولان کمیته امداد و تشکل‌ها و سازمان‌های خیریه برگزار کرد و همچنین تفاهم‌نامه‌هایی در راستای این رویکرد منعقد شد و تصمیم داریم این فعالیت‌ها را در سال 93 نیز افزایش دهیم، چون معتقدیم بدون همکاری مردم نمی‌توانیم با مواد مخدر مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه خانه‌های مجردی خطر ابتلا به اعتیاد را افزایش می‌دهند، گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته بیشترین آمار معتادان از همین خانه‌های مجردی است. همچنین طبق شیوع‌شناسی صورت گرفته در سال 90 ، چهار دهم درصد از دانش‌آموزان در سنین 16 و 17 یک بار ماده محرک شیشه را برای موفقیت در امتحانات خود استفاده کرده‌اند و امسال نیز شیوع‌شناسی در بین دانش‌آموزان انجام خواهد شد.

قائم مقام دبیرکل ستاد بیان داشت: شب‌های امتحان نزدیک است و برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان به خاطر تبلیغات غلط و از روی ناآگاهی برای تقویت حافظه و شب بیداری از ریتالین استفاده می‌کنند، در شب‌های امتحان، فروش ریتالین 50 درصد افزایش می‌یابد.

گفتنی است؛ این نشست با حضور مسولان ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و برخی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه برگزار شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر