jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۳۳۳۳   ۲۶ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۰

جیمی کارتر که در زمان اشغال لانه جاسوسی رئیس جمهور آمریکا بود در یک مصاحبه رادیویی از صدور ویزا برای نماینده ایران در سازمان ملل حمایت کرد.

آمریکا باید به ابوطالبی ویزا بدهد

رئیس جمهور اسبق آمریکا در مصاحبه با شبکه رادیویی WTOP گفت: من حامی صدور روادید برای حمید ابوطالبی سفیر جدید ایران در سازمان ملل هستم.

وی در پاسخ به سوالی در این زمینه گفت: آنها در آن زمان دانشجو بودند و الان دیگر بالغ شده‌اند من فکر نمیکنم برای آمریکا مناسب باشد که از ورود کسی که ایران آن را به عنوان سفیر خود در سازمان ملل انتخاب کرده جلوگیری کند.

جیمی کارتر در زمان بحران گروگانگیری میان ایران و آمریکا در سال 1358 رئیس جمهور آمریکا بود.

ابوطالبی نماینده ایران در سازمان ملل است که مقامات آمریکایی مدعی شدند او در گروگانگیری دیپلمات‌های آمریکایی در سال 1358 نقش داشته است و بنابراین یک تهدید امنیتی برای آمریکا محسوب می‌شود و کاخ سفید تصریح کرد که حاضر نیست برای ورود به مقر سازمان ملل در نیویورک به او روادید دهد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر