jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۲۵۳۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۴:۵۳

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با انتقاد از افزایش قیمت هتل‌ها و تورهای گردشگری در ایام نوروز گفت: متاسفانه به دلیل نبود برنامه‌ریزی درست در مقاطعی از سال شاهد افزایش نرخ هتل‌ها و تورهای گردشگری هستیم به گونه‌ای که خیلی از افراد قادر به استفاده از خدمات ارایه شده برای سفرهای نوروزی نیستند.

جام جم سرا: جواد هروی افزود: سازمان میراث فرهنگی باید بحث بیمه‌ای مراکز اقامتی را در نظر گیرد زیرا در این صورت دستگاه‌های بیمه‌گر تضمین کننده امنیت شغلی هتل‌داران می‌شوند.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور حتم اگر بیمه‌ها را فعال کنیم هتل‌دار وادار نخواهد شد تا کمبود مالی یکساله خود را از جیب مسافران نوروزی تامین کنند.
هروی با انتقاد از اینکه در چندسال اخیر در گردشگری و توسعه آن درجا زده‌ایم، درباره لزوم بازنگری در قوانین،‌ افزود: در این میان لازم است تا قوانین مربوط به هتل‌‌ها و تورهای داخلی و خارجی مورد بازنگری قرار گیرند تا بسیاری از مشکلات هتل‌داران از میان برداشته شود.
وی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی در چند سال گذشته انتقاد کرد و گفت: باید زمینه تدوین آیین نامه‌های هتل‌داری فراهم شود تا هم هتل‌داران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را از مقوله فرار نکنند و هم مسافران به دلیل افزایش قیمت تورها و هتل‌ها متواری نشوند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: متاسفانه ما در بحث هتل‌داری و پذیرایی از مسافران نیز اقدامات اساسی را انجام ندادیم و همواره نگاه ما به مسافران نوروزی کاسب‌کارانه بوده به همین سبب در ایام نوروز بسیاری از هتل‌داران درپی خالی کردن جیب مسافران نوروزی هستند.
رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی‌ با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به توسعه گردشگری منجر به توجه مسافران به گردشگری خارج از کشور می‌شود، گفت: به طور حتم از مواردی که می‌توان در اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار داد توجه به مقوله گردشگری است که می‌تواند منجر به ورود بسیاری از گردشگران خارجی شود.|خانه ملت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر