وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره عزم و اراده تهران برای تداوم روابط پایدار با پیونگ یانگ، بر اهتمام متقابل ایران برای توسعه و گسترش بیش از پیش این روابط به خصوص در عرصه اقتصادی تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمان وحدت دوکره استقبال و حمایت می‌کند.
کد خبر: ۶۴۹۵۶۹
از وحدت دو کره استقبال و حمایت می‌کنیم

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای، معاون وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره عصر امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص توسعه روابط دوجانبه و مسائل مختلف گفت‌وگو کرد.

محمدجواد ظریف در این دیدار با اشاره عزم و اراده تهران برای تداوم روابط پایدار با پیونگ یانگ، بر اهتمام متقابل ایران برای توسعه و گسترش بیش از پیش این روابط به خصوص در عرصه اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به دیدگاه‌های مشترک دوطرف درخصوص برخی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای، تداوم رایزنی و تبادل نظر بین مقامات دو کشور را در این راستا ضروری دانست.

ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمان وحدت دوکره استقبال و حمایت می‌کند و امیدوار است همه مسائل و سوء تفاهمات در شبه جزیره کره باتوسل به شیوه‌های مسالمت آمیز و از طریق گفت‌وگو و به نفع مردم دو کره و حفظ آرامش و تثبیت ثبات و امنیت در این منطقه حل و فصل شود.

وزیر امور خارجه همچنین بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در ضرورت خلع سلاح اتمی در سراسر جهان و حق کشورها در بهره مندی از فناوری صلح آمیز هسته‌ای تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم وزیر امور خارجه کشورش به دکتر ظریف، براهتمام و توجه ویژه مقامات عالیرتبه کشورش به تحکیم و توسعه روابط با ایران تاکید کرد.

ری گیل سونگ با اشاره به روابط خوب دو طرف در شرایط دشوار و سخت گذشته، از مواضع و حمایتهای انسان دوستانه ایران از مردم کره تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: مردم و دولت کره همواره خواستار موفقیت و سربلندی و پیشرفت روزافزون ایران هستند و از سیاست و رویکرد مسالمت آمیز هسته‌ای ایران حمایت و با اعمال فشارهای سیاسی و اقتصادی بر تهران مخالفت کرده‌اند.

معاون وزیر خارجه کره شمالی همچنین در گزارشی از اوضاع و شرایط داخلی و خارجی کشورش، سیاست و اقدامات پیونگ یانگ در مسیر وحدت بین دو کره و ایجاد فضای آرام و مناسب در شبه جزیره کره از جمله تسهیل دیدار بین خانواده‌های جدا افتاده در جنگ کره و به خصوص حل و فصل موضوع هسته‌ای از طریق گفت‌وگو و مذاکره را تشریح کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها