jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۴۶۲۳۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۳

همان طور که زیادی توضیح دادن برای بچه‌ها بی‌نتیجه است، کوتاه پاسخ دادن هم راه به جایی نمی‌برد. به بیان دیگر، والدینی که با پاسخ کوتاه فرزندشان را مجبور می‌کنند از آن‌ها اطاعت کند، به هیچ عنوان روش درستی برای تربیت کودک خود انتخاب نکرده‌اند.

جام جم سرا: با گفتن عبارت: «برای اینکه من می‌گم!» در جواب سوال فرزندانتان، باعث می‌شوید تا کودک هرگز به چرایی مسایل فکر نکند. قدرت تحلیل و پرسش‌گرایی را از او می‌گیرید. با گفتن عبارتی همچون: «هر چه من می‌گویم را باید انجام دهی» به این مفهوم است که هیچ احترام، حق فکر یا حق تصمیمی برای فرزند خود قایل نیستید و او هم در مقابل به شما احترام نخواهد گذاشت.
برای تربیت صحیح فرزندان، برای پاسخ به سوالات او زمان بگذارید و با صبر کامل و مرتبط به او پاسخ بدهید. اما نه زیاد طولانی و کشدار. زیاده روی در توضیح دادن علت همه قوانین و تصمیمات هم نتیجه عکس دارد و فرزند شما یاد می‌گیرد اگر علت مقرراتی را که برای او وضع کرده‌اید نمی‌پسندد، از شما سر پیچی کند. علاوه بر این، گاهی بچه‌ها با توضیحات زیاد شما گیج می‌شوند، پیوستگی کلام شما را درک نمی‌کنند و ممکن است همه حرف‌هایتان در خاطرش نماند.|اطلاعات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر