jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۴۶۲۳۹   ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۳

همان طور که زیادی توضیح دادن برای بچه‌ها بی‌نتیجه است، کوتاه پاسخ دادن هم راه به جایی نمی‌برد. به بیان دیگر، والدینی که با پاسخ کوتاه فرزندشان را مجبور می‌کنند از آن‌ها اطاعت کند، به هیچ عنوان روش درستی برای تربیت کودک خود انتخاب نکرده‌اند.

جام جم سرا: با گفتن عبارت: «برای اینکه من می‌گم!» در جواب سوال فرزندانتان، باعث می‌شوید تا کودک هرگز به چرایی مسایل فکر نکند. قدرت تحلیل و پرسش‌گرایی را از او می‌گیرید. با گفتن عبارتی همچون: «هر چه من می‌گویم را باید انجام دهی» به این مفهوم است که هیچ احترام، حق فکر یا حق تصمیمی برای فرزند خود قایل نیستید و او هم در مقابل به شما احترام نخواهد گذاشت.
برای تربیت صحیح فرزندان، برای پاسخ به سوالات او زمان بگذارید و با صبر کامل و مرتبط به او پاسخ بدهید. اما نه زیاد طولانی و کشدار. زیاده روی در توضیح دادن علت همه قوانین و تصمیمات هم نتیجه عکس دارد و فرزند شما یاد می‌گیرد اگر علت مقرراتی را که برای او وضع کرده‌اید نمی‌پسندد، از شما سر پیچی کند. علاوه بر این، گاهی بچه‌ها با توضیحات زیاد شما گیج می‌شوند، پیوستگی کلام شما را درک نمی‌کنند و ممکن است همه حرف‌هایتان در خاطرش نماند.|اطلاعات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها