jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۴۶۲۳۹   ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۳

همان طور که زیادی توضیح دادن برای بچه‌ها بی‌نتیجه است، کوتاه پاسخ دادن هم راه به جایی نمی‌برد. به بیان دیگر، والدینی که با پاسخ کوتاه فرزندشان را مجبور می‌کنند از آن‌ها اطاعت کند، به هیچ عنوان روش درستی برای تربیت کودک خود انتخاب نکرده‌اند.

جام جم سرا: با گفتن عبارت: «برای اینکه من می‌گم!» در جواب سوال فرزندانتان، باعث می‌شوید تا کودک هرگز به چرایی مسایل فکر نکند. قدرت تحلیل و پرسش‌گرایی را از او می‌گیرید. با گفتن عبارتی همچون: «هر چه من می‌گویم را باید انجام دهی» به این مفهوم است که هیچ احترام، حق فکر یا حق تصمیمی برای فرزند خود قایل نیستید و او هم در مقابل به شما احترام نخواهد گذاشت.
برای تربیت صحیح فرزندان، برای پاسخ به سوالات او زمان بگذارید و با صبر کامل و مرتبط به او پاسخ بدهید. اما نه زیاد طولانی و کشدار. زیاده روی در توضیح دادن علت همه قوانین و تصمیمات هم نتیجه عکس دارد و فرزند شما یاد می‌گیرد اگر علت مقرراتی را که برای او وضع کرده‌اید نمی‌پسندد، از شما سر پیچی کند. علاوه بر این، گاهی بچه‌ها با توضیحات زیاد شما گیج می‌شوند، پیوستگی کلام شما را درک نمی‌کنند و ممکن است همه حرف‌هایتان در خاطرش نماند.|اطلاعات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها