jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۴۵۹۲۷   ۲۵ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۴۹

دستیار تخصصی طب سنتی گفت: غذای سالم از نظر کیفیت باید سازگار با بدن و بی‌مزه نباشد، چرا که موجب کاهش اشتها، سستی و کسالت اعضا می‌شود.

غذاهای بی‌مزه، موجب کسالت می‌شود

ژاله علی اصل گفت: غذایی که شخص با میل و اشتها مصرف می‌کند، معده بهتر آن را می‌پذیرد و هضم آن نیز بهتر صورت می‌پذیرد و غذایی که فرد با بی میلی مصرف می‌کند، معده آن را به خوبی قبول نمی‌کند و هضم آن نیز با مشکل روبه رو می‌شود.

وی افزود: قانون کلی غذا خوردن مزاج‌های مختلف برای افرادی که تاخیر در غذا خوردن برای آنان ضرر دارد و دچار سر درد و یا حالت تهوع می‌شوند نباید خوردن را به تاخیر بی‌اندازند، چرا که سوء هضم، پیامد تاخیر در مصرف غذا در این افراد است.

دستیار تخصصی طب سنتی اظهار کرد: غذای فرد سالم از نظر کیفیت باید سازگار با بدن باشد، همچنین غذای نباید بی‌مزه باشد چرا که موجب کاهش اشتها، سستی و کسالت اعضا می‌شود.

علی اصل افزود: افراد از مصرف زیاد ترشی، شیرینی، غذای شور و غذای چرب اجتناب شود، همچنین برای حفظ تندرستی در یک وعده چندین غذای مختلف با هم خورده نشود.

وی گفت:در حالت سلامتی غذاهای سازگار با مزاج سلامتی بدن را حفظ میکند، مثلاً مزاج گرم و خشک غذای گرم و خشک مصرف کنند ولی در زمان بیماری غذای ضد مزاج مانند غذاهایی با مزاج سرد و تر مصرف شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: پرهیز در افراد سالم موجب ضعف قوا و لاغری بدن می‌شود، همچنین موجب تضعیف حرکات نفسانی و ضعف بدن خواهد شد، در این راستا پرهیز بی جا موجب کاهش گوشت و خون در بدن می‌شود و بدن را به سمت بیماری پیش می‌برد و بهبودی و دفع بیماری‌ها غیرممکن یا مشکل خواهد شد.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش