jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۴۴۳۹   ۲۰ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۸

دختری جوان برای رفابت با مادرش، مهریهٔ خود را در دادگاه خانواده به اجرا گذاشت تا نهایتاً مشخص شود کدام یک می‌توانند زود‌تر از دیگری مهریه‌شان را دریافت کنند!

جام جم سرا: زنی میانسال با مراجعه به دادگاه خانواده ونک، دادخواست مهریه خود که ۲۱۳ سکه طلا بود را به قاضی یکی از شعب ارائه کرد. وی با بیان اینکه دخترم نیز درخواست مهریه‌اش را دارد، گفت: قرار است رقابتی بین من و دخترم صورت بگیرد تا ببینیم چه کسی زود‌تر مهریه‌اش را دریافت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه دخترم درخواست مهریه دارد و قرار است در این شعبه بعد از رسیدگی به پرونده من به پرونده او هم رسیدگی شود، افزود: اگر نتوانم مهریه‌ام را دریافت کنم، مجبورم ۶ روز به فرزندم شام در بهترین رستوران مورد علاقه‌اش را بدهم، بنابراین نباید در این قضیه بازنده شوم.
دختر جوان وی نیز که در دادگاه خانواده حضور داشت، با اشاره به اینکه مهریه‌ام ۱۴ سکه طلا و ۶ گل رز است و بعد از رسیدگی به پرونده مادرم زمان رسیدگی به پرونده مهریه من است، اظهار داشت: شوهرم هیچ مخالفتی برای پرداخت مهریه من ندارد و می‌دانم که مادرم در این زمینه بازنده خواهد شد. من در دادگاه او شرکت کردم تا از نزدیک شاهد دریافت مهریه‌اش باشم.
این گزارش حاکی است که بعد از چند لحظه تأخیر مردی میانسال وارد شعبه رسیدگی پرونده زن شد و با بیان این‌که سر از کار این دختر و مادر در نیاورده، افزود: مهریه همسرم را می‌پردازم و هیچ مشکلی در این زمینه ندارم ولی آن‌ها باید دست از این کار خود بردارند.
زن میانسال خطاب به مرد گفت: ممنون از این‌که مرا درک می‌کنی و در مقابل همه سرافرازم کردی چرا که نه تنها به حقم رسیدم بلکه در مقابل دخترم بازنده نبودم.
وی بیان کرد: اگر هر دو ما بتوانیم مهریه‌مان را بگیریم قرار بر این شده که مهریه‌مان را با یکدیگر جابه‌جا کنیم.
سرانجام قاضی پرونده، مرد میانسال را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد و رسیدگی به پرونده را پایان داد ولی بعد از چند لحظه رسیدگی به پرونده دختر جوان آغاز شد و مادر و پدر دختر نیز در اتاق رسیدگی حضور داشتند.
دختر جوان با بیان اینکه مهریه‌ام را خواهان هستم و شوهرم با این امر موافقت می‌کند، اظهار داشت: ‌دیگر با این شرایط نمی‌توانم از مهریه‌ام بگذرم.
مرد جوان به همسر فرزندی ۳ ساله وارد دادگاه شد و در مقابل قاضی پرونده گفت: مهریه همسرم را می‌پردازم ولی می‌خواهم دیگر به دلیل بازی بچه‌گانه‌اش من را به دادگاه نکشانده و به من و فرزندم سختی ندهد.
وی بیان کرد: درست نیست پای فرزند ۳ ساله‌ام با خاطر لجبازی و بی‌فکری همسرم به دادگاه باز شود.
زن جوان خطاب به مرد گفت: قول می‌دهم دیگر در هیچ شرایطی به دادگاه نیایم. تنها می‌خواهم با دادخواست مهریه‌ام موافقت کنی.
مرد خطاب به زن عنوان کرد: مهریه‌ات را می‌پردازم‌.
بعد از چند لحظه سکوت قاضی پرونده اظهار داشت: تا به امروز چنین پرونده‌ای را مشاهده نکرده بودم ولی با اصرار وجود زوجین و موافقت مهریه زن نیز پرداخت خواهد شد.
در واقع مرد جوان نیز محکوم به پرداخت مهریه زن که ۶ گل رز و ۱۴ سکه طلا بود شد و جلسه پایان یافت.|تسنیم|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
خدایا ما با كیا شدیم چند ملیون؟!!!!!!!
۰
۰
محمود
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
من اگر جای شوهرشان بودم طلاق میدادم تا از شرشان راحت شوم
زنی كه مهریه را به شرط بگذارد...
۰
۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
زن های خود خواه
تفلك شوهراشون
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها