jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۴۱۸۳۰   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۳:۳۳

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران گفت: عدم توجه و رسیدگی بموقع و درمان جایگزین برای دندانهای از دست رفته، منجر به تحلیل استخوانهای فک می‌شود.

جام جم سرا: دکتر آرش خجسته  افزود: عوامل مختلفی منجر به از بین رفتن و تحلیل استخوانهای فک می گردد که می توان از مهمترین آنها به مواردی چون تصادفات، بیماریهای مادرزادی مانند شکاف لب و کام، تومورها و افزایش سن و کشیدن دندانها اشاره کرد.
دانشیار گروه جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در صورت گذشت بیش از یکسال از کشیدن دندانها حدود 50 درصد استخوانهای ناحیه فک دچار تحلیل می گردد، که این تحلیل بر روی ظاهر و زیبایی صورت فرد تاثیر داشته و عمل جویدن را برای بیمار دچار اختلال می کند و آنچه حائز اهمیت است توجه به موقع به درمان و مراجعه زودهنگام بعد از آسیب جدی به دندانها یا کشیدن دندانهاست که در اینگونه موارد از درمانهای جایگزین مانند ایمپلنت های دندانی و بازسازی استخوانهای فک با مواد جایگزین کننده استفاده می شود چرا که عدم توجه به موقع و مراجعه دیر هنگام منجر به تحلیل و نازک شدن استخوان بیمار شده و ضخامت کافی برای جایگزینی با ایمپلنت وجود ندارد و نیاز به پیوند استخوان است.
به گفته وی، بیماران خاص مانند بیماران دیابتی و یا بیمارانی که از انواع داروهای کورتیکواسترویید استفاده می کنند و همچنین بیمارانی که تراکم استخوان در آنها کمتر از حد طبیعی است و مستعد پوکی استخوان هستند بیشترین میزان تحلیل فک را پس از کشیدن دندان دارا هستند .
خجسته با اشاره به یکی از نوآوریهای دوازدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ، فک و صورت ایران گفت : در جریان کنگره امسال ، جدیدترین دستاوردهای دنیا در مورد بازسازی های ناحیه فک با استفاده از طراحیهای کامپیوتری و پرینترهای سه بعدی و همچنین نحوه استفاده از سلولهای بنیادی جهت درمان، نارساییهای فک و صورت مورد بحث و بررسی اساتید و سخنرانان مشهور جهان قرار می گیرد.|مهر|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر