jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۴۱۸۳۰   ۱۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۳:۳۳

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران گفت: عدم توجه و رسیدگی بموقع و درمان جایگزین برای دندانهای از دست رفته، منجر به تحلیل استخوانهای فک می‌شود.

جام جم سرا: دکتر آرش خجسته  افزود: عوامل مختلفی منجر به از بین رفتن و تحلیل استخوانهای فک می گردد که می توان از مهمترین آنها به مواردی چون تصادفات، بیماریهای مادرزادی مانند شکاف لب و کام، تومورها و افزایش سن و کشیدن دندانها اشاره کرد.
دانشیار گروه جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در صورت گذشت بیش از یکسال از کشیدن دندانها حدود 50 درصد استخوانهای ناحیه فک دچار تحلیل می گردد، که این تحلیل بر روی ظاهر و زیبایی صورت فرد تاثیر داشته و عمل جویدن را برای بیمار دچار اختلال می کند و آنچه حائز اهمیت است توجه به موقع به درمان و مراجعه زودهنگام بعد از آسیب جدی به دندانها یا کشیدن دندانهاست که در اینگونه موارد از درمانهای جایگزین مانند ایمپلنت های دندانی و بازسازی استخوانهای فک با مواد جایگزین کننده استفاده می شود چرا که عدم توجه به موقع و مراجعه دیر هنگام منجر به تحلیل و نازک شدن استخوان بیمار شده و ضخامت کافی برای جایگزینی با ایمپلنت وجود ندارد و نیاز به پیوند استخوان است.
به گفته وی، بیماران خاص مانند بیماران دیابتی و یا بیمارانی که از انواع داروهای کورتیکواسترویید استفاده می کنند و همچنین بیمارانی که تراکم استخوان در آنها کمتر از حد طبیعی است و مستعد پوکی استخوان هستند بیشترین میزان تحلیل فک را پس از کشیدن دندان دارا هستند .
خجسته با اشاره به یکی از نوآوریهای دوازدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ، فک و صورت ایران گفت : در جریان کنگره امسال ، جدیدترین دستاوردهای دنیا در مورد بازسازی های ناحیه فک با استفاده از طراحیهای کامپیوتری و پرینترهای سه بعدی و همچنین نحوه استفاده از سلولهای بنیادی جهت درمان، نارساییهای فک و صورت مورد بحث و بررسی اساتید و سخنرانان مشهور جهان قرار می گیرد.|مهر|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر