سبد کالا اول بهمن توزیع نمی‌شود

در راستای توزیع اقلام سبد کلای دولت به اتحادیه‌ها، کسب اطلاع تسنیم حاکی از این است که تاکنون تمام حواله‌های سبد کالایی بین اتحادیه‌های اسکاد، فرهنگیان و امکان توزیع شده اما هنوز جامعه هدف به آنها ابلاغ نشده است.
کد خبر: ۶۳۷۲۰۷
سبد کالا اول بهمن توزیع نمی‌شود

در راستای توزیع سبد کالای دولت به برخی از اقشار جامعه که قرار است در دو نوبت( نیمه  بهمن‌ماه و دیگری در اسفندماه) توزیع شود برخی از مسئولان اعلام کردند: فروشگاه‌های تعاونی مصرف کارکنان دولت (اسکاد)، فروشگاه‌های تعاونی مصرف روستائیان، فروشگاه‌های تعاونی مصرف فرهنگیان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای سپه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و چند فروشگاه دیگر از جمله زیرساخت‌های توزیع سبد کالایی هستند.

همچنین جامعه هدف دریافت این سبدکالایی در هفته‌های گذشته از سوی بهمن حاجعلی، مدیر اجرایی تامین و توزیع سبد کالا، کارکنان دولت از جمله رسمی، قراردادی و پیمانی، بازنشستگان و مستمری‌بگیران دولت، سرپرستان خانوار کارگرانی که تحت پوشش قانون کار و تامین اجتماعی هستند، سرپرست خانوار عضو جامعه نیروهای مسلح از جمله بازنشستگان و شاغلان رسمی، قراردادی و پیمانی، کارگران، خبرنگاران بنا به تشخیص وزارت ارشاد، دانشجویان متاهل به تشخیص وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد، طلاب حوزه علمیه و در نهایت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اعلام شدند.

خبرهای کسب‌ شده از سوی اتحادیه‌ها, حاکی از این است که تا کنون تمام حواله‌های اقلام سبد کالا به اتحادیه‌ها رسیده است اما از آنجایی که جامعه هدف به آنها  ابلاغ نشده است و همچنین از آنجایی که بر اساس طرح دولت قرار بود کالاهای مشخص شده در سبد کالا از طریق کارت الکترونیکی یا بن‌های الکترونیکی توزیع شود، اتحادیه‌ها اسامی فروشگاه‌هایی که مجهز به دستگاه‌های کارتخوان بودند را اعلام کردند اما مطابق اظهارات اتحادیه‌ها تا کنون هیچ کدام از دستگاه‌ها کارتخوان برای ارائه سبد کالا فعال نشده اند به همین دلیل توزیع سبد کالا از اول بهمن ماه در فروشگاه‌ها به تعویق افتاده است. 

همچنین قرار است دستگاه‌های کارتخوان تا سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری فعال و اقشار لیست جامعه هدف به تعاونی‌ها ابلاغ شود.

تاکنون اتحادیه مرکزی فرهنگیان در 31 استان مسئول توزیع سبد بین جامعه فرهنگیان، اتحادیه مرکزی کارگران (امکان) برای توزیع سبد کالایی کارگران و فروشگاه‌های اتکا برای توزیع سبد کالایی بین نیروهای مسلح انتخاب شده‌اند. همچنین فروشگاه‌های شهروند، رفاه، سپه و سازمان میادین در تهران طبق برنامه‌ریزی در ایام توزیع سبد کالا برای سرعت بیشتر کمک خواهند کرد.

محتوای این سبد کالا شامل 10 کیلو برنج، 4 کیلو گوشت مرغ، 1.8 کیلو روغن، 800 گرم پنیر و 1.8 کیلو تخم‌مرغ است که طبق مصوبه دولت در دو نوبت به اقشار هدف  اعطا خواهد شد.(تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
مرضیه محمدی
United States
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
۰
۰
سلام
روز بخیر
ببخشید من ده سال است كه بیمه تامین اجتماعی هستم سرپرست خانوار هم هستم میخواستم بدانم كه این سبد خانواده به ماهم كه كارمند شركت های خصوصی هستیم و به عنوان كارگر بیمه شده ایم تعلق می گیرید یا نه و درصورتی كه می توانیم از این سبد استفاده كنیم به چه صورت می توانیم تهیه كنیم .
تشكر فراوان
الوند
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
۰
۰
با عرض سلام و خسته نباشی من دوتا سوال داشتم در صورت امكان جواب بفرستید 1 . بادادن سبد كالا یارانه نقدی قطع خواهد شد یا نه ؟ 2. جهت تهیه سبد كالا از كجا و چه اقدامی كرد ؟ با تشكر
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
۰
۰
باسلام به دولت اعتدال وامید كارتان بینظره همین كاررا ادامه بدین گرانفروشان ناامید شده ومجبورند قیمت را پایین بیاورند به شرطی كه درهرفصل اجرا شود زنده وپایدار باشد دولت اعتدال
داود
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
۰
۰
خواهشندم این روند ادامه داشته باشد یارانه قطع نشود
لیلافلاطونی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
۰
۰
با سلام میخواستم بپرسم برای دریافت سبد كالاباید كارت دردست داشته باشیم

نیازمندی ها