قائم مقام بانک مرکزی خبر داد:

سیاست جدید درباره پالایش یارانه ‌بگیران

آغاز دور جدید اصلاح پول ملی

حذف صفرها با کاهش نرخ تورم کلید می‌خورد

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اعلام اینکه مدیریت جدید بانک مرکزی به موضوع حذف صفرها از پول ملی توجه ویژه ای دارد، گفت: با بهبود و ثبات وضعیت اقتصادی و کاهش نرخ تورم این موضوع مورد بازنگری و در دستور کار جدی بانک مرکزی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۶۳۴۸۱۴
حذف صفرها با کاهش نرخ تورم کلید می‌خورد

اکبر کمیجانی در مورد زمان حذف صفرها از پول ملی گفت: بحث های حذف صفر از پول ملی که توسط مدیران بانک مرکزی مطرح می شود، در حد کار کارشناسی است، این در حالی است که موضوع حذف صفرها از پول ملی هرچند وقت یکبار مطرح می شود.

وی افزود: در حال حاضر مدیریت جدید بانک مرکزی به این موضوع توجه ویژه ای دارد، اما به طور جدی حداقل طی ماه های آتی و تا پایان سال جاری این موضوع چندان در اولویت کاری بانک مرکزی قرار ندارد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به سرمایه گذاری عظیمی که در بانکداری الکترونیک صورت گرفته است، اظهار کرد: گسترش و توسعه بانکداری الکترونیک در سال های اخیر به میزان قابل ملاحظه ای موضوع حذف صفرها را کاهش داده است البته این امر به این معنا نیست که موضوع حذف صفرها کنار گذاشته می شود، بلکه حداقل از اولویت آن کاسته شده است.

کمیجانی افزود: شرایط اقتصادی کشور باید بهبود یابد و باثبات تر از وضعیت فعلی شود و به عبارت دیگر نرخ تورم باید به یک سطح منطقی و معقولی هدایت شود و آن زمان است که این موضوع مورد بازنگری و دستور کار جدی بانک مرکزی قرار می گیرد.

محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی هفته گذشته در مورد زمان حذف صفرها از پول ملی، گفته است: حذف صفرها به عنوان یکی از پروژه های بانک مرکزی در نیمه دوم سال آینده دنبال خواهد شد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: بخشی از کارهای مربوط به حذف صفرها که در اختیار بانک مرکزی بوده، انجام شده است و باید در سایر حوزه های تصمیم گیری این موضوع مطرح شود، اما به هر حال در این زمینه در سال جاری برنامه ای اجرا نخواهد شد.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها