jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۴۷۸۲ ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۳

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو، سرب و رنگ‌های سمی و غیرمجاز بویژه در اسباب‌بازی‌های خارجی، سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد اما متأسفانه نظارت وزارت بهداشت درباره سلامت و ایمنی اسباب‌بازی‌ها ضعیف بوده است.

به گزارش جام جم سرا، رسول دیناروند در گفت‌و‌گو با فارس افزود: یک بند قانونی وجود دارد که براساس آن سازمان غذا و دارو باید بر اسباب‌بازی‌ها نظارت و کنترل کند، اما متأسفانه به صورت تاریخی وزارت بهداشت در این مورد خیلی ضعیف بوده است.
معاون وزیر بهداشت گفت: بجز در مواردی که برخی مواد مربوط به اسباب‌بازی‌ها را کنترل می‌کنیم، نظارت وزارت بهداشت در این زمینه، نظارت ضعیفی است، البته تکالیف قانونی هم در این مورد خیلی مشخص نیست. نظارت بر اسباب‌بازی‌ها از نظر تأثیر آن‌ها بر سلامت کودکان، نیازمند امکانات آزمایشگاهی و نیروهای کار‌شناسی است که باید در سازمان غذا و دارو تقویت شود و همکاران اداره کل نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی برای ایجاد این ظرفیت، در تلاش هستند.
رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: متأسفانه گزارش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها وجود رنگ‌های غیر‌مجاز و سمی و مواد حاوی سرب در برخی اسباب‌بازی‌ها اتفاقات ناگواری را به وجود آورده است. همین گزارش‌ها در سطح جهانی منجر به جمع‌آوری اسباب‌بازی در سطح بازار شده است، اما در کشور ما تاکنون اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر