jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۳۳۹۳۳ ۱۹ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۵

بسیاری از زن‌ها در رابطه خود با مردان از باورهای اشتباهی پیروی می‌کنند که اغلب به احساس تنهایی، غمگینی و جدا شدن از مرد دلخواه‌شان منجر می‌شود. برخی از این باور‌ها را که باید بسرعت از ذهن و روش زندگی خود حذف کرد به نقل از سلامت نیوز در ادامه مطلب بخوانید.

گاهی زنان در ذهنشان تصورات اشتباهی می‌پرورانند که درد و ناراحتی به دنبال دارد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها واقعیت‌های زندگی و رابطه عاشقانه خود را ببینند و درک کنند.

بده تا بگیری

نخستین باور اشتباهی که در میان بیشتر زنان رواج دارد این است که: «برای گرفتن عشق و عاطفه بیشتر از مرد خود، باید عشق و توجه خودت به او را زیاد کنی». بنابراین، زنان شروع می‌کنند به خریدن هدایای ویژه برای مردان خود و دایم در گوش آن‌ها تکرار می‌کنند تا چه اندازه به آن‌ها علاقه‌مند هستند و دوری برایشان غیر قابل تصور است. برای مردهای خود غذاهای عالی تهیه می‌کنند و مدام در امور مختلف به او پیشنهادهای سازنده می‌دهند.
خانم‌ها، با این کار شما فقط یک دهنده هستید و مرد فقط نقش مصرف کننده و گیرنده را دارد. بله، درست است. در هر رابطه‌ای قانون دادن و گرفتن مصداق دارد اما باید باور کنید اینکه هر چه بیشتر به مرد توجه کنید و همه نیازهای او را فورا برآورده کنید، باعث نمی‌شود تا مردتان بیشتر شما را دوست داشته باشد. حتی شما هم دیگر عاشق نیستید. شما همه چیز و حتی وجود خود را فدا می‌کنید تا او را داشته باشید؟ تا او خوشحال باشد؟ تا او نیز همه این‌ها را به شما بدهد؟

اگر مردی احساس کند زن باید و نباید در زندگی‌اش راه انداخته است و بوی استیصال می‌آید، احساساتش کمرنگ خواهد شد

مرد‌ها عاشق زنانی می‌شوند که بتوانند برای او کاری کنند. مرد دوست دارد جایگاه خود را داشته باشد. او خود را تامین کننده خانه می‌داند و تقویت این حس در او باعث می‌شود تا زن خود را بیشتر دوست داشته باشد. اگر شما هیچ نیازی نداشته باشید، از خود مراقبت نکنید یا احساسات خود را نادیده بگیرید، مرد نمی‌تواند آن طور که شایسته هستید شما را دوست داشته باشد.

همه روابط به تعهد و ازدواج منتهی می‌شوند

یکی از بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین باورهای زنان جامعه امروز این است که مرد دلخواه خود را پیدا کنند، دوست فابریک او بشوند و در انت‌ها نیز با او ازدواج کنند. نه خیر خانم‌ها. از این تصورات اشتباه بیرون بیایید. واقعیت تلخ این است که مرد‌ها زمانی از مجردی و آزادی‌های خود دست می‌کشند که بتوانند در زندگی شما نقش مردانه خود را حفظ کنند.
به زبان ساده باید بگوییم، مرد‌ها - هر چه قدر هم امروزی – عاشق زنانی می‌شوند که به آن‌ها احتیاج داشته باشند. مرد‌ها دوست دارند نیازهای زن را برآورده کنند و این به آن‌ها حس قدرت و عشق می‌بخشد. زنانی که همه وقت و انرژی و توان خود را در رابطه می‌گذارند و از مرد چیزی غیر از عشق نمی‌خواهند در خطر نادیده گرفته شدن قرار دارند. به قول مادربزرگ‌ها، مردان همچون سایه هستند؛ هرچه بیشتر به آن‌ها نزدیک شوید بیشتر از تو دور می‌شوند.
اگر مردی احساس کند زن باید و نباید در زندگی‌اش راه انداخته است و بوی استیصال می‌آید، احساساتش کمرنگ خواهد شد.

دریچهٔ احساسات

اگر از ترس اینکه مبادا مرد خود را از دست بدهید، حرف‌های دل خود را با او در میان نمی‌گذارید باید بدانید بزرگ‌ترین اشتباه زندگی خود را انجام می‌دهید. شما در واقع در حال تخریب رابطه خود هستید. با ریختن حرف‌های خود در دلتان و نگه داشتن آن‌ها نمی‌توانید تا زمان زیادی دوام بیاورید و سرانجام جایی منفجر می‌شوید. به جای مخفی کردن نیاز‌ها، آن‌ها را با مرد خود مطرح کنید. اجازه دهید او نیز همه خواسته‌ها و نیازهای شما را درک و برای خوشحالی شما تلاش کند.
اگر بتوانید این فکرهای مخرب را از زندگی خود دور کنید، مطمئن باشید رابطه عاشقانه زیباتری با همسرتان خواهید داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سحر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
خیلی حرفای خوبی بود. لطفا بیشتر بگویید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر