همسران برای بهبود روابط زناشویی خود نکات بسیاری را باید مد نظر قرار دهند اما سه نکته در روابط جنسی آن‌ها دخیل است که رعایت یا عدم رعایتشان بسیار مهم است.
کد خبر: ۶۳۳۰۵۶

نکته اول

یکی از مواردی که خانم‌ها باید رعایت کنند این است که بدانند چه چیزهایی همسرشان را تحریک می‌کند. آن‌ها را شناسایی و در زمان لازم از آن استفاده کنند. مثلاً اگر مردی همسرش را در حالی جذاب‌تر می‌بیند که فرضاً یک سنجاق سینه به لباسش آویزان کرده، دیگر لازم نیست زن به طور افراطی و همیشگی از سنجاق سینه استفاده کند؛ زیرا با این کار اثر آن جذابیت را از بین می‌برد.
حتماً سعی کنید عوامل تحریک همسرتان را بشناسید. به رنگ‌ها حساس باشید. بدانید که لباس خواب شما چه طرحی و چه رنگی باید باشد تا همسرتان تحریک شود. حتماً از او بخواهید که برایتان تشریح کند جه طرح و رنگی را دوست دارد. حتی اجازه بدهید که او برایتان خرید لباس را انجام دهد. تمام موارد ریز را شناسایی کنید و از آن استفاده کنید.این‌ها چیزهای کوچکی هستند که تاثیرات بزرگی دارند.
گردنبند، رنگ تل سر، گوشواره، دستمال گردن و تمام زیور آلات شما می‌توانند عامل کشش همسرتان بشوند. همسرتان هیچ وقت این‌ها را برایتان شرح نخواهد داد بلکه شما باید تمامی آن را شناسایی کنید و از آن برای تحریک همسرتان استفاده کنید.

نکته دوم

یکی دیگر از موارد کوچک ولی مهم در هنگام آمیزش است. زن‌ها و مردانی که نمی‌خواهند صاحب فرزند شوند و سعی می‌کنند از شیوه جلوگیری طبیعی استفاده کنند یعنی قبل از زمان انزال مرد، دست از رابطه بکشند تا اسپرم به جهاز تناسلی زن نرسد. با این کار آنها همواره یک نوع ترس را در خود مبحوس می‌کنند. رابطه جنسی را با یک وحشت پنهان آغاز می‌کنند و شدیداً باعث تشنج می‌گردند. بدین طریق عموماً زن‌ها به دلیل این که دیر‌تر به اوج لذت می‌رسند، مرد خود را از دست می‌دهند! چون مرد در طول چنین رابطه‌ای مدام در فکر زمان و کنترل انزال خویش بوده و نمی‌تواند حواسش را کاملاً معطوف به زن کند و اکثراً قبل از ارضای کامل زن از وی کناره گرفته و سبب نارضایتی زن می‌شود. زن‌ها معمولاً چیزی نمی‌گویند ولی این امر به روان آن‌ها صدمه می‌زند و تلافی آن را جای دیگر سر مرد در می‌آورند. زیرا زنی که از نظر جنسی از مرد خود راضی نباشد هرگز وی را نخواهد بخشید! توصیه مناسب این است که حتماً از وسایل ضد حاملگی استفاده کنید تا بتوانید این اضطراب را از بین ببرید.

نکته سوم

مورد دیگری که زن‌ها و مرد‌ها همیشه نگران آنند این است که فکر می‌کنند بدلیل افزایش سن و کهولت جذابیت خود را از دست داده‌اند، و دلیل کم شدن توجه همسرشان و دلسردی وی این مورد است!
واقعیت این است که علت آن بی‌اعتنایی به عوامل موثر در جاذبه جنسی می‌باشد. زن و شوهری که از امور جنسی به عنوان یک عادت استفاده می‌کنند نباید انتظار آینده‌ای پر هیجان داشته باشند. تعویض زمانهای آمیزش، تغییر حالتهای آمیزش، تغییر مکانهای آمیزش و عوامل دیگر چیزهایی هستند که معلوم نیست چرا توسط زوجین فراموش می‌شوند.
در اختیار داشتن یک عامل همواره باعث فراموشی این مورد می‌گردد که ما باید آن مورد را حفظ هم بکنیم! توجه نمی‌شود که هر قدر سن بالا‌تر رود فهم نیز بیشتر می‌شود و در نتیجه انتظار بیشتری طلب می‌شود. باید به تنوع در امور جنسی توجه کرد زیرا که زن و مرد جا افتاده دیگر یک کودک ناشی نیست تا با یک رابطه ساده از نظر روانی هم ارضا شود. توجه نمی‌شود که یک زن سی ساله یا یک مرد سی و پنج ساله انسانهایی هستند که از رابطه جنسی یک لذت کامل می‌خواهند نه مثل نوجوانان یک هیجان ساده!
بدانید در صورت افزایش عمرتان وظیفه شما در قبال همسرتان بیشتر شده و او خواستار لذت بیشتری است چون او عاقل و کاملاً بالغ شده و نیازهای خود را بهتر می‌شناسد. پس همواره سعی کنید که در امور جنسی توان خود را حفظ کنید زیرا زن و شوهری که از نظر جنسی دیگر قادر به خاموش کردن عطش روحی هم نباشند قطعاً زندگی جذابی نخواهند داشت.
>> با تلخیص از: روزنامه پزشکی ایران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
م.ی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۲۲ دی ۱۳۹۲
۰
۰
با تشكر خواهش میكنم اگر امكانش هست از این دسته مطالب باز هم بذارید . ممنون .
ا-س
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۲۳ دی ۱۳۹۲
۰
۰
نكات بسیار جالب واموزنده در این مقاله بود.امیدوارم كه ادامه دار باشد چون همه میدانند كه به دلیل ندانستن این مطالب كه متاسفانه مخفی نگه داشته شده خیلی از زوجین همدیگر را از دست دادند.خیلی ها طلاق عاطفی گرفتندو امنیت یكدیگر را به خطر انداختند.موفق باشید.

نیازمندی ها