jamejamonline
سیاسی احزاب و تشکل ها کد خبر: ۶۳۰۰۵۲ ۰۶ دی ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۲

دبیرکل جبهه اعتدال‌گرایان از برگزاری نشست احزاب و تشکل‌های سیاسی با وزیر کشور در چهارشنبه دو هفته آینده خبر داد.

۱۸ دی؛ زمان دیدار نمایندگان ۵۰حزب با وزیر کشور

«جمشید ایرانی» دبیرکل جبهه اعتدال‌گرایان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به فعالیت‌های سیاسی جبهه متبوعش، گفت: بنده و محمد جواد حق شناس بنا داریم با محمد رضا باهنر دیدار جداگانه‌ای داشته باشیم و این دیدار به زودی انجام خواهد شد؛ این دیدار انتخاباتی نیست و ما نظر و دیدگاه خود را پیرامون خانه احزاب بیان خواهیم کرد.

وی افزود: در خصوص انتخابات، هر جریانی دیدگاه و فضای خود را نمایندگی می‌کند ضمن اینکه ما هیچ‌وقت اعتقادی به تحریم انتخابات نداشته‌ایم و تحریم را اقدامی غیرحرفه‌ای می‌دانیم.

دبیرکل جبهه اعتدال‌گرایان خاطرنشان کرد: دیدارهای ما با شخصیت‌های سیاسی و احزاب تازگی ندارد و پیش از این در صبحانه سیاسی به دیدار باهنر رفتیم و نظرات خود را در مورد همکاری احزاب با یکدیگر بیان کردیم و در حال حاضر هم که باز موضوع فعالیت خانه احزاب مطرح شده است، بنا داریم با وی دیدار کنیم.

ایرانی در ادامه با اشاره به نشست احزاب و تشکل‌های سیاسی با وزیر کشور، گفت: تا آنجایی که در جریانم از 50 حزب برای این نشست دعوت شده و به احتمال زیاد تعداد احزاب دعوت شده افزایش پیدا خواهد کرد و این دیدار چهارشنبه دو هفته آینده (18 دی) برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما در این دیدار دغدغه‌های خود را مطرح خواهیم کرد، اظهار داشت: دغدغه ما فعالیت احزاب به‌صورت فراگیر است. در این راستا تجربه حزب اعتماد ملی را در پیش رو داریم.

دبیرکل جبهه اعتدال‌گرایان همچنین تصریح کرد: ما از نشست وزیر کشور با احزاب استقبال می‌کنیم و معتقدیم در این نشست‌ها می‌توان همگرایی و هم افزایی‌ها را دنبال کرد البته تا آنجایی که در جریانم در این دعوت نسبت احزاب و تشکل‌ها به خوبی رعایت نشده و بیشتر از جبهه پیروان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات دعوت شده و این نسبت دعوت‌ها، برای جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدال گرایان در نظر گرفته نشده است.

" یعنی اکثر اعضای جبهه پیروان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات دعوت شده‌اند و از طرف جبهه اعتدال‌گرایان سه، چهار تشکل دعوت شده‌اند در حالی که در انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای هماهنگی به آن شکل وارد عرصه نشد و این جبهه اعتدال‌گرایان و جبهه اصلاح طلبان بودند که همگرایی‌های لازم را ایجاد کردند از این رو انتظار داریم در نشست با وزیر کشور نسبت‌ها رعایت شود."

ایرانی با بیان اینکه از دولت و شخص محمد باقر نوبخت انتظار داشتیم یارانه احزاب را احیاء کنند، تصریح کرد: ما قبل از انتخابات با هاشمی رفسنجانی و ناطق‌نوری دیدار داشتیم که آنها در این دیدار گفتند که وضعیت موجود، نداشتن کارکرد حزبی است اما متاسفانه تا به امروز همان مشکلات باقی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر