jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۲۹۹۱۷   ۰۵ دی ۱۳۹۲  |  ۰۸:۵۵

مرد جوانی که با همدستی دوست افغانش، یک راننده را کشته و جسدش را در مزرعه روستایی رها کرده بودند، از سوی کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی گنبدکاووس در استان گلستان دستگیر شدند.

همدستی 2 مرد در قتل راننده مسافربر

به گزارش جام‌جم، سرهنگ خدا رحم ترکان، رئیس پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس در این باره گفت: شامگاه سوم دی امسال ماموران انتظامی هنگام گشتزنی در یکی از روستاهای این شهر متوجه دو جوان شدند که قصد فروش خودروی پرایدی را داشتند، اما با دیدن پلیس دستپاچه شده و خواستند روستا را ترک کنند که ماموران به آنها ظنین شده و خودرویشان را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی خودرو و مشاهده لکه‌های خون روی صندلی راننده، ماموران به سرقتی بودن خودرو ظنین شدند، بنابراین دو مرد جوان راکه یکی ایرانی و دیگری افغان بود، دستگیر و خودروی پراید را نیز به پارکینگ پلیس منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: متهمان با انتقال به پلیس آگاهی، در بازجویی اولیه مدعی شدند صاحب خودرو از دوستانشان است و خودرو را در اختیارشان قرار داده تا بفروشند.

ناپدیدشدن راننده جوان

ترکان خاطرنشان کرد: در پی اظهارات ضد و نقیض متهمان، کارت شناسایی متعلق به مالک خودرو از آنها کشف و در ادامه تحقیقات معلوم شد او راننده مسافربر است و ساعاتی پیش همین دو متهم به‌عنوان مسافر سوار خودرویش شده‌اند.

وی افزود: با کسب این اطلاعات روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و این بار یکی از متهمان که افغان بود، اعتراف کرد همدستش، مرد راننده را با ضربه چاقو و میله آهنی زخمی کرده و او را در یک مزرعه در روستای دیگری انداخته‌اند و اکنون از زنده بودن یا فوت او بی‌خبر هستند.

اعتراف متهم

رئیس پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس گفت: در پی اظهارات این مرد، جوان ایرانی اعتراف کرد دوست افغانم او را می‌شناخت و چند بار نیز با خودرویش به روستا رفته بود. روز حادثه همدستم با من تماس گرفت و مدعی شد با راننده‌ای پیش از این دعوا کرده و از وی کینه به دل گرفته و می‌خواهد او را تنبیه کند و از من خواست به او کمک کنم. از نیت واقعی دوستم که سرقت خودروی راننده بود، تا لحظه وقوع حادثه بی اطلاع بودم.

ترکان خاطرنشان کرد: در ادامه معلوم شد جوان ایرانی و دوست افغانش از راننده می‌خواهند آنها را دربستی به دو روستا ببرد که مرد افغان کنار راننده و همدستش در صندلی عقب خودرو می‌نشیند. پس از طی مسافتی مرد افغان به بهانه پرداخت کرایه با راننده مشاجره می‌کند و همان موقع از دوستش می‌خواهد به او حمله کند. جوان ایرانی نیز با چاقو راننده را زخمی می‌کند و راننده پس از درگیری با او و همدستش، از دست آنها فرار می‌کند.

وی افزود: با فرار مرد راننده، دو متهم پرونده او را تعقیب می‌کنند تا این که در نزدیکی مزرعه‌ای، جوان ایرانی با ضربات میله آهنی که ازدرون خودروی راننده برداشته بود، او را تعقیب می‌کند و با زدن ضربه‌هایی با همان میله آهنی وی را به قتل می‌رساندو به کمک همدستش جسد را درون مزرعه می‌اندازند و برای فروش خودروی مقتول به روستای دیگری می‌روند که همان جا دستگیر می‌شوند.

رئیس پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در پی اعتراف متهمان، کارآگاهان جنایی، جسد راننده را پیدا کردند که با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر