jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۲۹۵۶۳   ۰۴ دی ۱۳۹۲  |  ۱۱:۳۵

ریسک بالای قراردادهای آتی سکه

هشدار به غیرحرفه ای‌های بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هشدار داد: ریسک قراردادهای آتی سکه طلا به شدت بالا است و به سرمایه گذاران غیرحرفه ای توصیه می‌کنم در این بازار فعالیت نکنند.

هشدار به غیرحرفه ای‌های بورس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت وگو با رادیو اقتصاد گفت: بازار آتی طلا ویژه سرمایه گذاران حرفه ای و افرادی است که می خواهند در بازار طلا پوشش ریسک دهند و به جای خرید فیزیکی طلا از نوسان قرارداد آتی طلا استفاده کنند.

وی افزود: ارزش معاملات قرارداد آتی طلا در بورس کالا در سال جاری 32 درصد کاهش نشان می دهد و جذابیت طلا برای مردم کمتر شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: سرمایه گذاران با سلایق مختلف وارد بازار مالی سرمایه گذاری می شوند و متناسب با سلایق و ریسک پذیری و ریسک گریزی از خدمات سرمایه گذاری در بانک ها و بازار سهام استفاده می کنند اما باید از توان حرفه ای خوبی هم برخودار شوند.

وی درباره آموزش آکادمیک بورس در دانشگاه ها نیز گفت: در دانشگاه ها رشته هایی مانند حسابداری، مدیریت مالی و مهندسی مالی تدریس و دوره های آموزشی کاربردی در برخی دانشگاه ها و سازمان ها برگزار می شود.

صالح آبادی افزود: این دوره ها براساس نیاز روز بازار و دانش کاربردی بازار سرمایه تهیه شده است. بازار سرمایه کشور شامل چهار بورس، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی است و با همکاری رسانه ها برای فرهنگ سازی سهامداری تلاش می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر