jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۲۸۶۱۲   ۰۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۵۳

فرمانده نیروی قدس سپاه عبارت آمریکایی ها مبنی بر این که گزینه نظامی علیه ایران روی میز است، را دروغ دانست و گفت: آمریکا در بعد سیاسی نیز جای در دل ملت‎ها ندارد و به عنوان یک کشور منفور در میان مردم جهان شناخته شده است.

گزینه نظامی روی میز علیه ایران دروغ است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز یکشنبه در یادواره شهدای سیرجان، با بیان اینکه فهم حقیقی ولایت و نظام جمهوری اسلامی ایران توانست استکبار جهانی و آمریکا را به زانو درآورد، گفت: آمریکا در شرایطی که بزرگترین قدرت قلمداد می‌شد در همه ابعاد فروریخته است.

وی آمریکا را مقروض‌ترین کشور جهان،‌ به لحاظ اقتصادی دانست و ادامه داد: این کشور در بعد سیاسی نیز جای در دل ملت‎ها ندارد و به عنوان یک کشور منفور در میان مردم جهان شناخته شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنانش عبارت گزینه نظامی علیه ایران روی میز است را دروغ عنوان و خاطر نشان کرد: حمله این کشور به عراق و افغانستان نتیجه‌ای جز شکست برای آن‌ها نداشت. آمریکا در کشورهای مورد حمله خود درمانده است و تنها نتیجه این گردن‌کشی‌ها در منطقه سرافکندگی برای این کشور بوده است.

سرلشکر سلیمانی در بخش پایانی سخنانش به موقیعت کنونی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اشاره و تصریح کرد: ملت ایران با عنایت به خدا، ائمه معصومین(ع) و رهبر انقلاب این قابلیت را دارد که یک کشور تأثیرگذار در دنیا باشد.کشورمان با تکیه بر ولایت توانسته استکبارگران را به زانو در آورد، برخی از کشور‌های استکبار از جمله آمریکا امروز به دروغ می‎گویند، که ایران با تحریم و فشار به زانو در آمده و این درحالی است که خود این کشورها در برابر خواسته‌های ملت ایران سر تسلیم فرود آورده‌اند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: جنگ یک مدرسه بود که توانست تحولی در جامعه ایجاد کند و از هر قشر نمایندگانی داشته باشد.

وی افزود: اگر چه جنگ برای ما یک دفاع مقدس بود ولی عصاره حقیقی مکتب تشیع که اساتید آن شهدا بودند، تاثیر حقیقی گذاشتند و هر گردان و گروهان از فرماندهان خود که یک استاد برجسته بودند، تاثیر می‌گرفتند.

سرلشکر سلیمانی گفت: در جنگ جوهره انسان‌ها پنهان نمی‌ماند و این القاب امروزی مانند سردار و سرلشکر هم نبود، هرکسی با ایمان خدایی خودش شناخته و موثر واقع می‌شد و در جنگ فقط اسلام و خدا نقش داشت.

فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه همه طعم مرگ را می‌چشند اما چند درصد به فیض شهادت می‌رسند مهم است، اظهار داشت: شهدا امروز در هر منطقه امامزادگانی هستند که هرگز فراموش نمی‌شوند و در شهر سیرجان شهید زندی، شهید مکی ابادی و دیگران یک امامزاده همانند سایر امامزاده‌ها هستند که هر فردی هم مخالف آن‌ها باشد نمی‌تواند آن‌ها را از جامعه محو کند زیرا با خدا معامله کرده‌اند، مانند امام حسین(ع) که با خدا معامله کرد و جاوید ماند.

وی در ادامه به نقش انقلاب و امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: امام (ره) برای جامعه جهانی و ملت ایران کار بزرگی کرد و توانست دین را پشتوانه حکومت قرار دهد، برای همین این ملت و این انقلاب شکست ناپذیر شدند.

سرلشکر سلیمانی افزود: در دنیا هیچ مذهبی جز تشیع و فقه شیعه این‌گونه کمال و بلوغ ندارد که ملت را با همه وجود در خدمت دین و اسلام قرار دهد.

وی افزود: پس از امام راحل(ره)، امام خامنه‌ای به عنوان رهبر معظم انقلاب بدون هوی و هوس و با تکیه بر اسلام و مردم توانست دو محور اصلی یعنی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را به اثبات برساند و اقتدار کشور را ثابت کرد، من اعتقاد قلبی دارم اگر کسی اعتقادی به جمهوری اسلامی و رهبری نداشته باشد نه ملی‌گرا و نه معتقد به نظام اسلامی است.

فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: اگر کسی صدای رهبر خود را نشنود به طور یقین صدای امام زمان(عج) خود را هم نخواهد شنید، امروز خط قرمز باید توجه تمام و اطاعت از مقام معظم رهبری باشد.

وی تصریح کرد: آمریکا که روزی بر 3 گزینه قدرتی خود یعنی سیاسی و نظامی و اقتصادی می‌تازید امروز دروغ می‌گوید که ما با تحریم و تهدید ایران را به مذاکره وادار کرده‌ و یا نظام اسلامی ضعیف شده است.

سرلشکر سلیمانی افزود: در حال حاضر آمریکا از نظر اقتصادی مغرض ترین کشور دنیا بوده و از نظر نظامی در هر کشوری دخالت نظامی داشته، شکست خورده است.

وی تاکید بر اینکه امریکا از نظر سیاسی در هیچ کجای دنیا مورد قبول نیست، تصریح کرد: ما با لطف خداوند و ائمه معصومین(ع) و با فهم حقیقی از نظام و ولایت این قابلیت را داریم که یک قدرت مقتدر و موثر در جهان باشیم، این ملت با تکیه بر مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار می‌تواند بر سختی‌ها فائق شود و امید ما و همه دعای پدران و مادران شهدا تحقق این مسئله است.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به انتصاب استاندار جدید کرمان اظهار کرد: خوشبختانه نخستین سفر استاندار جدید کرمان به سیرجان با یادواره شهداء آغاز شده و مردم این شهرستان حق بزرگی به گردن انقلاب و دوران دفاع مقدس دارند، این شهرستان دارای سرداران بزرگی است که هرگز فراموش نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز کسان دیگری یعنی خانواده شهدا هستند که ما به آنها عشق می‌ورزیم، خاطرنشان کرد: به استاندار کرمان که خود و 3 برادرش در جبهه‌ها بودند، سمت جدید را تبریک می‌گویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر