jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۲۵۰۳۲   ۲۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۹:۴۵

فریدون جیرانی گفت: «قرمز» را چطور می‌شود از رادیو پخش کرد؟! مخصوصا سکانس آخر که سراسر سکوت است و حتی موسیقی هم ندارد.

اظهار تعجب فریدون جیرانی بخاطر پخش فیلم «قرمز» از رادیو

فریدون جیرانی حدود 15 سال قبل با ساخت فیلم «قرمز»،‌ برای اولین بار کاراکتری با نام «مشرقی» را معرفی کرد که بعدها این نام در فیلم‌های دیگر او در قالب شخصیت‌های متفاوت نمایش داده شد، ولی امروز «قرمز» بیشتر به عنوان یک فیلم جریان‌ساز در سینمای ایران معروف شده است.

حال قرار است پس از سال‌ها این فیلم سینمایی عصر جمعه‌، 22 آذرماه، از رادیو «نمایش» پخش شود که به همین بهانه خبرنگار ایسنا گفت‌و‌گوی کوتاهی را با فریدون جیرانی انجام داده است.

جیرانی در پی تماس ایسنا، ابتدا با تعجب فراوان و تاکید بر این سوال که از «رادیو» قرار است پخش شود؟! گفت: «قرمز» را چطور می‌شود از رادیو پخش کرد؟! مخصوصا سکانس آخر که سراسر سکوت است و حتی موسیقی هم ندارد.

جیرانی اضافه کرد: البته تاکنون تلویزیون دو فیلم «صورتی»‌و «قرمز» مرا خریداری کرده تا پخش کند و فقط «صورتی» را با سانسور فراوان نمایش داده و اگر قرار است «قرمز» از رادیو پخش شود، اولین‌بار است که این فیلم از یک رسانه ملی آن هم بدون تصویر پخش می‌شود.حدود یک سال قبل فیلم «قرمز» در توافقی که میان تهیه‌کننده و مدیران تلویزیون صورت گرفت به شبکه نمایش فروخته شد و حتی شنیدم که تیزری برای نمایش فیلم «قرمز» در قالب مرور فیلم‌های محمدرضا فروتن پخش شده است، اما به دلایلی این برنامه از شبکه نمایش حذف شد.

وی درباره علت این اتفاق و اینکه با وجود خریداری‌شدن فیلم توسط تلویزیون تاکنون نمایش داده نشده است، اظهار کرد: با پرس‌وجو از یکی از مدیران شبکه نمایش متوجه شدم قرار بود «قرمز» از شبکه نمایش پخش شود اما گفتند به دلیل اینکه هدیه تهرانی کاندید شورای شهر شده امکان نمایش آن وجود ندارد، در حالی که گفتم او کاندید نیست ولی باز هم اتفاقی نیفتاد. بعد از آن هم هر بار مساله را جویا شدم گفتند که بالاخره پخش می‌شود.

کارگردان فیلم «من مادر هستم» با بیان اینکه تاکنون فیلم‌های زیادی از رادیو پخش شدند، گفت: بسیار متأسفم که بسیاری از فیلم‌ها که می‌توانند در تلویزیون نمایش داده شوند، تاکنون پخش نشده‌اند و این موضوع فقط در مورد فیلم‌های من نیست و فیلم‌های دیگری هم هستند که چنین اتفاقی در مورد آن‌ها افتاده است.

جیرانی ادامه داد: فیلم‌هایی مانند «مرد عوضی» و «آدم برفی» در زمان نمایش جنجال زیادی برایشان به پا شد، اما وقتی از تلویزیون پخش شدند هیچ جنجالی اتفاق نیفتاد. به همین دلیل فکر می‌کنم سوء تفاهم‌هایی وجود دارد که در گذر زمان حل شده و دوستان تلویزیون همیشه باید به پارامتر زمان توجه کنند.

او با تأکید بر اینکه هر چه زمان بگذرد بسیاری از مسائل، داغی و حساسیت خود را از دست می‌دهند، بیان کرد: جایی در فیلم «قرمز» ناصر ملک (محمدرضا فروتن) هدفون را به گوش «هستی مشرقی» (هدیه تهرانی) می‌گذارد که آهنگ فیلم «تایتانیک» در آن پخش می‌شود. زمانی که «قرمز» در سینماها اکران شد به دلیل همین آهنگ فیلم «تایتانیک» عده‌ای بسیاری اعتراض کردند، در حالی که امروز «تایتانیک» در شبکه ویدیویی رسمی کشور دوبله شده است.

جیرانی همچنین به بازی دو بازیگر اصلی فیلم «قرمز» اشاره و اظهار کرد: محمدرضا فروتن و هدیه تهرانی هنوز بازیگران توانایی هستند که در این فیلم در نقش‌های خود نشستند و شاید بهترین انتخاب برای «قرمز» همین دو بازیگر بودند.

 »قرمز» با بازی محمدرضا فروتن،‌هدیه تهرانی،‌ کمند امیرسلیمانی و سعید پیردوست درباره هستی مشرقی، بیوه زنی است که از همسر درگذشته خود دختری به نام طلا دارد و با جوان پولداری به نام ناصر ملک ازدواج کرده‌است. همسر جدید او دچار بیماری سوءظن است و مدام او را کتک می‌زند...

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر