jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۲۳۲۴۷   ۱۶ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۶

یک مهندس نرم افزار وبسایتی جالب راه اندازی کرده که کاربران اینترنت از طریق آن می‌توانند از سرقت اطلاعات خود در فضای مجازی مطلع شوند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از فارس- با توجه به افزایش حملات هکری به کاربران اینترنت در سال‌های اخیر یک مهندس نرم افزار در استرالیا به نام تروی هانت، وبسایتی به آدرس haveibeenpwned. com تاسیس کرده تا کاربران با وارد کردن آدرس ایمیل خود در آن متوجه شوند آیا اطلاعات شخصیشان سرقت شده یا خیر. این سایت پس از دریافت ایمیل کاربران آن‌ها را با داده‌هایی که در پایگاه داده‌های خود نگهداری می‌کند مقایسه کرده و پاسخ نهایی را ارسال می‌کند. این اطلاعات عبارتند از فهرست اسامی کاربری و ایمیل‌های هک شده یاهو در سال ۲۰۱۲، سونی و Stratfor در سال ۲۰۱۱، Gawker در سال ۲۰۱۰ و ادوب در سال ۲۰۱۳.
در میان حملات هکری سال‌های اخیر، حمله به پایگاه داده شرکت ادوب در نوع خود بی‌نظیر بوده است. در جریان این حمله اطلاعات بیش از ۱۵۳ میلیون کاربر این شرکت اسامی کاربری و کلمات عبور آن‌ها که رمزگذاری ضعیفی داشت، به سرقت رفت. علت اصلی موفقیت سارقان در این حملات استفاده از کلمات عبور ضعیف بوده است.
البته در این خبر اشاره نشده که خود این وبسایت جدید چه درجه‌ای از اطمینان و امنیت را برای کاربرانی دارد که قرار است نشانی ایمیلشان در آن وارد کنند!

*شما چه نظری دارید؟ آن را با ما و دیگران در میان بگذارید*
*با کلیک روی نماد RSS  و ذخیرۀ آن، جدیدترین مطالب ما را آسانتر دنبال کنید*

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر