jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۵۷۰۳   ۲۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۰

این تصور که رسیدن همزمان زن و مرد به لذت جنسی خوب است، تصوری کاملاً اشتباه است. سوءتعبیرهای بسیاری درمورد موضوع ارگاسم همزمان وجود دارد.

لذت جنسی همزمان به حالتی گفته می‌شود که زن و مرد در یک زمان به ارگاسم و اوج لذت جنسی می‌رسند. بدیهی است که افراد زیادی، مخصوصاً خانم‌های جوان، ممکن است تصور کنند که زن و مرد در هر معاشقه، باید در یک زمان به لذت جنسی برسند. اما در زندگی واقعی، این حقیقت ندارد. این تصور که لذت همزمان قانون رابطه جنسی است فقط یک تصور نادرست است که طی چند صد سال گذشته توسط رمان‌های عاشقانه و فیلم‌های پورنو متداول شده است. حتی امروز، افراد زیادی اعتقاد دارند که زوج‌ها در یک زمان به اوج لذت جنسی می‌رسند.
نتیجه همه این سوءتعبیرها شکایت‌های اینچنینی خانم‌ها و دختران جوان است، «فکر می‌کنم من مشکلی دارم چون همزمان با شوهرم به لذت جنسی نمی‌رسم. شوهرم هم خیلی از این مسئله ناراحت است…».


واقعیت‌های پزشکی
حقیقت این است که با اینکه لذت همزمان خیلی خوب است اما رسیدن به آن بسیار دشوار است، مخصوصاً وقتی جوان هستید. دستیابی به آن در روابط بسیارعاشقانه و نزدیکی که دو نفر سال‌ها در کنار هم بوده‌اند و واکنش‌های جنسی هم را خوب می‌شناسند، آسان‌تر است. اوج‌ لذت جنسی هماهنگ در روابط کوتاه مدت یا یک شبه معمولاً اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه هر دو طرف در تحریک جنسی بسیار ماهر باشند. همچنین اگر مرد کنترل خوبی بر انزال خود داشته باشد هم می‌تواند راحت‌تر باشد، که البته این مهارت در بین پسران جوان کمتر دیده می‌شود.
اما چرا لذت جنسی همزمان اینقدر دشوار است؟ این مسئله دو علت دارد.


مشکل زن برای رسیدن به لذت در رابطه‌جنسی
تا دهه شصت میلادی، متخصصین کمی قادر به درک آن بودند. یک تصور عمومی وجود داشت که همه زنانی که فعالیت جنسی دارند باید بتوانند صرفنظر از پیش‌نوازی، در نتیجه رابطه‌جنسی به ارگاسم برسند، اما در اواخر دهه شصت، دو خواننده یک مجله بریتانیایی مخصوص زنان نشان دادند که بیشتر زنان نمی‌توانند فقط از طریق رابطه‌جنسی به تنهایی به اوج لذت برسند.
این یافته ها تقریباَ توسط حرفه پزشکی نادیده گرفته شد. اما در سال ۱۹۷۶، یک محقق روابط‌جنسی در امریکا تحقیقی انجام داد که دقیقاً نتیجه‌ای مشابه را نشان می‌داد. جالب است که یافته‌های او دشمنی عجیبی در ایالات متحده ایجاد کرد؛ تاجایی که آن محقق بالاخره تصمیم به ترک امریکا گرفت!
حال اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، برای زن دست یافتن به لذت همزمان با مرد بسیار دشوار است، مخصوصاً اگر قادر به رسیدن به اوج لذت با رابطه‌جنسی به تنهایی نباشند.


مشکل زمانبندی اوج‌ لذت در مردان
حتی اگر زنی بتواند با رابطه‌جنسی  به تنهایی به اوج لذت برسد، این سوال پیش می‌آید که آیا مرد می‌تواند زمان انزال خود را با زمان لذت همسرش هماهنگ کند؟ متاسفانه، مردان جوان‌تر به هیچ عنوان قادر به زمان‌بندی اوج لذت خود نیستند، بویژه اگر دچار مشکل انزال زودرس باشند. علاوه بر این، خیلی از مردها هم اصلاً دوست ندارند برای انزال خود زمان تعیین کنند!


چطور به لذت همزمان برسید
برای بسیاری از زوج‌ها لذت جنسی همزمان اتفاق نمی‌افتد، حداقل به صورت مرتب. خیلی از آنها این مسئله را می‌پذیرند و اگر هر دو آنها از این مسئله راضی باشند، خوب این خیلی خوب است.اما اگر واقعاً دوست دارید که اوج لذتتان همزمان اتفاق بیفتد، باید بگوییم که امکان‌پذیر است.


نکات زیر می‌تواند در این زمینه کمکتان کند:
۱. زن باید مطمئن شود که قادر به لذت بردن از طریق رابطه‌جنسی هست.
اگر برای مدتی روی آن کار کرده‌اید، همیشه رابطه‌ای عاشقانه و صمیمی با هم دارید، و محیط معاشقه‌تان آرام و به دور از استرس است، این کار آنقدرها هم سخت نخواهد بود.
۲. از مزایای لذت جنسی چندگانه بهره ببرید.
اگر زن یاد گرفته باشد چطور به چند اوج یا ارگاسم برسد، همزمانی آسان‌تر خواهد شد. چرا؟ زیرا مرد «هدف»‌های بیشتری خواهد داشت. به عبارت دیگر، اگر مرد در مرتبه اولی که زن می‌خواهد به لذت برسد قادر به انزال نبود، می‌تواند در مرتبه دوم، سوم و یا چهارم زن، انزال داشته باشد. البته توانایی رسیدن به لذتهای چندگانه در زنان جوان چندان متداول نیست. اما با بالا رفتن سن، زنان این مهارت را یاد می‌گیرند. به همین دلیل است که برای زوج‌هایی که سال‌های زیاد در کنار هم بوده‌اند، رسیدن به لذت همزمان بسیار ساده‌تر خواهد بود.
۳. مطمئن شوید که مرد بتواند زمان‌بندی لذت خود را یاد بگیرد.
البته این ممکن است سالها طول بکشد. اما با بالاتر رفتن سن، تمایل آقایان برای یاد گرفتن این مهارت بیشتر می‌شود. مردان ۵۰-۴۰ ساله زیادی هستند که می‌توانند ساعت‌ها به عشق‌بازی بپردازند و بعد زمانی که زن آماده است، انزال داشته باشند.
آخر اینکه...
لذتهای همزمان خیلی، مخصوصاً بین جوانان، متداول نیست. به همین دلیل اصلاً نیازی نیست که آن را خیلی سخت بگیرید. اما اگر شما و همسرتان واقعاً اصرار به لذت بردن از لذت همزمان دارید، این کار امکان‌پذیر است اما نیاز به تمرین زیاد و یک تصمیم قاطع دارد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
ممنون از راهنمایی تان
۰
۰
sss
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
mamnooon
۰
۰
اراكی تبار
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
به نظر من نیازی به لذت همزمان نیست ولی همیشه باید اول زن راضی بشه
۰
۰
farid
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
جالب بود
و تقریباً به حقیقت نزدیك اما بایست به این موضوع هم توجه داشت كه برای به اوج رسیدن همزمان و لدت بردن از یك رابطه جنسی متعادل ،می بایست از نظر روحی با طرف مقابل در تفاهم بود و نه فقط از رابطه جنسی بلكه ا ز نگاه كردن هم لذت برد تا بتوان در رابطه مورد نظر به اوج رضایت بخشی دو طرفه رسید.
۰
۰
شكلات
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
با سلام
من یك زنم پس بخوبی زن ها رو درك می كنم
یك زن زمانی می تونه از رابطه جنسی با همسرش لذت ببره كه همه چیز بر وفق مراد باشه
همسرش بهش توجه كنه
بهش اهمیت بده و به نیازهای روحیش پاسخ بده اما گاهی كه زن ناامید میشه از برطرف شدن نیازای روحیش توسط همسر رو میاره به برطرف كردن نیازای مالی افراطیش توسط همسر و در اینجا مردی موفقه كه زنش رو درك كنه
۰
۰
تینا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
به نظرم واضح نبود
۰
۰
علی علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
جالب بود
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها