jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۳۶۰۴   ۱۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۶

اگر شخصی که مرده تشخیص داده شده، به دلایل متعددی درون تابوت به زندگی بازگردد، یا کسی به هر دلیل در تابوت محبوس شود، به نظر شما چقدر می‌تواند زنده بماند؟

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- دانشمندان معتقدند میزان زمان زنده‌ماندن یک شخص در درون تابوت به میزان هوای موجود در درون خود تابوت بستگی دارد. هر چه شخصی کوچک‌تر باشد، مدت‌ زمان بیشتری می‌تواند زنده بماند، زیرا فضای کمتری اشغال می‌کند و این به معنای وجود فضای بیشتر برای اکسیژن است.
لحظه‌ای که ذخیره اکسیژن تمام می‌شود، ناقوس مرگ به تدریج برای وی به صدا در می‌آید. شناگران یا دوندگان ماراتن با توانایی فوق‌العاده ریویشان می‌توانند با نگه‌داشتن نفسشان یک دقیقه بیشتر زنده بمانند. در صورتی که ابعاد یک تابوت متوسط ۸۴*۲۸*۲۳ اینچ باشد، حجم کلی آن ۸۸۶ لیتر یا ۵۴/۰۹۶ اینچ مربع است.
در این میان، چنانچه حجم یک انسان متوسط ۶۶ لیتر در نظر گرفته شود، ۸۲۰ لیتر برای هوا باقی می‌ماند که یک پنجم آن یعنی معادل ۱۶۴ لیتر، اکسیژن است. در صورتی که شخصی گرفتارشده ۰/۵ لیتر اکسیژن را در هر دقیقه مصرف کند، حدود پنج و نیم ساعت طول می‌کشد تا اکسیژن تابوت مصرف شود. پس از آن وی به دلیل مملو شدن تابوت از دی‌اکسیدکربن خواب‌آلود شده و در ‌‌نهایت، به حالت کما و پس از آن از دنیا می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها