jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۱۳۲۹۱ ۱۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۵:۳۵

نایب‌رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ایران از رکود بازار لوازم خانگی و ثبات قیمت بخاری و آبگرمکن با شروع فصل سرد سال خبر داد.

مرتضی میری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قیمت آبگرمکن و بخاری در چند وقت گذشته ثابت بوده و حجم اعظم نیاز بازار توسط تولیدات داخلی تامین می‌شود.
وی ادامه داد: مازاد نیاز داخلی به کشورهای همسایه صادر می‌شود و ۹۰ درصد مواد مصرفی در تولیدات داخلی در ایران تامین می‌شود.
او توصیه کرد که مردم سرویس سالانه محصولات گازسوز خود را به تعمیرکاران مجرب سپرده و حتما داخل لوله بخاری خود را چک کنند.

میری با بیان این‌که حجم اعظم نیاز داخلی توسط بخاری‌های دیواری و بخاری‌های کم حجم تامین می‌شود تصریح کرد: به دلیل کمبود فضا در خانه‌های فعلی مردم دیگر از بخاری‌های بزرگ، مدل‌های شومینه‌ای و آبگرمکن‌های ایستاده استفاده نمی‌کنند.
وی با اشاره به بخاری‌های شومینه که در رده کالای لوکس قرار می‌گیرد، افزود: بخاری‌های بزرگ و آبگرمکن‌های ایستاده به دلیل قطعات مصرفی بالا و از سوی دیگر مصرف انرژی آن‌ها به دلیل بازده بالای گرمایی قیمت بالایی دارند.
نایب‌رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ایران گفت: بخاری شومینه قیمتی در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان دارد و به طور کلی قیمت بخاری از ۹۰ هزار تومان تا ۸۰۰ تومان است.
میری در انتها خاطرنشان کرد: حجم اعظم شیشه‌های نشکن استفاده شده در بخاری‌ها از برخی کشورهای اروپایی تامین می‌شود که کیفیت نمونه تولید داخل قابل قیاس با نمونه وارداتی نیست.
>> ویوان نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر