jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۲۹۰۵   ۱۴ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۶

به دنبال تایید مواردی از بیماری فلج اطفال در سوریه و هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر خطر گسترش این بیماری به سایر کشورهای منطقه به دلیل مسری بودن آن، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت از آماده باش کشور علیه بیماری فلج اطفال خبر داد.

به گزارش جام جم سرا به نقل از قانون- محمدمهدی گویا اظهار کرده که این ویروس سه نوع دارد که هر سه نوع آن فلج اطفال ایجاد می‌کند. اما ویروس کنونی که سازمان جهانی بهداشت نسبت به آن هشدار داده مربوط به نوع یک از این ویروس است.
وی افزوده مواردی که تاکنون از سوی سازمان جهانی بهداشت تایید شده در یکی از اردوگاه‌های مرزی سوریه رخ داده و بلافاصله مورد بحث و بررسی قرار گرفته. بدیهی است کشورهایی که به منطقه ابتلا نزدیک‌تر هستند کارشان سخت‌تر خواهد بود و شاید لازم باشد تعداد زیادی از اطفال را حداقل در 2 نوبت علیه این بیماری واکسینه کنند. بی‌تردید این اقدام به صورت اضطراری انجام خواهد شد. گویا، درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با ورود این بیماری به مرزهای کشور گفته با کشورهای همسایه در تماس هستیم و چنانچه لازم باشد اقدامات واکسیناسیون کودکان را مورد ملاحظه قرار خواهیم داد. هم چنین مقرر شده جهت تصمیم‌گیری برای برخورد با این بیماری، اجلاسی کارشناسی از سوی سازمان جهانی بهداشت برگزار شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها