jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۱۱۴۰۳   ۱۰ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۹

از سرقت خودرو تا زورگیری از عابران

زورگیری های مستانه مجرم سابقه دار

۱

مرد تبهکار که در حالت مستی کلکسیونی از زورگیری ها را در شرق تهران مرتکب شده بود، در جریان آخرین سرقت خود شناسایی و دستگیر شد.

زورگیری های مستانه مجرم سابقه دار

به گزارش  مهر ، ساعت 22 و 30 دقیقه 22 مهر امسال مأموران کلانتری 126 تهرانپارس ، هنگام گشت زنی در خیابان فرهنگ متوجه شدند که دو نفر در تعقیب جوانی هستند که با فریادهای دزد – دزد ، درخواست کمک می کردند.

جوانی که قصد فرار داشت، در اواسط خیابان و با وجود مشاهده مأموران اقدام به شکستن شیشه منزل یکی از شهروندان کرد و در حالیکه قصد داشت تا با شیشه به سمت مردم و مأموران حمله ور شود ، از سوی مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد .

یکی از دو تعقیب کننده متهم ، پس از حضور در کلانتری به مأموران اعلام کرد : داخل مغازه ، در حال فروش بودم که ناگهان متهم به سمت من حمله ور شد و با تهدید چاقو اقدام به سرقت یک عدد لپ تاپ ، دو عدد گوشی تلفن همراه و وجوه نقد داخل مغازه کرد.

با توجه به مجروح شدن شاکی از سوی متهم ، وی برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان اعزام و متهم نیز با تشکیل پرونده "زورگیری" و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی ، برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار تیم زورگیری پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با انتقال بهروز 21 ساله به پایگاه چهارم آگاهی ، بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار شرق تهران که دارای هشت فقره سابقه دستگیری به اتهام جرایم مختلف سرقت ، زورگیری ، شرب خمر ، درگیری و ... مورد شناسایی قرار گرفت .

متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت ، در همان مراحل اولیه تحقیقات خود به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در محدوده نظام آباد ، سبلان ، نارمک ، فرجام ، هنگام ، بلوار دلاوران ، تهرانپارس ، شمیران نو و .... اعتراف کرد .

در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی علاوه بر زورگیری از اماکن تجاری و رهگذران ، اقدام به زورگیری خودروهای متعلق به تعدادی از شهروندان کرده و پس از ارتکاب جرایم مختلف با خودروهای سرقتی و سرقت لوازم داخل آنها ، این خودروها را در سطح شهر رها و اقدام به زورگیری خودروهای جدید کرده است .

متهم در خصوص نحوه زورگیری خودروها به کارآگاهان گفت : در کوچه و خیابان های خلوت و در ساعات مختلف روز  پرسه زنی می کردم و خودروهایی را که راننده آنها پیر بودند ، شناسایی و در فرصت مناسب جلوی آنها را گرفته و با تهدید چاقو آنها را از ماشین پیاده و از محل متواری می شدم .

متهم در خصوص انگیزه ارتکاب جرایم نیز به کارآگاهان گفت: چون به مصرف موادمخدر اعتیاد دارم ، برای تأمین هزینه مواد مصرفی ، با خودروهای سرقتی اقدام به زورگیری می کردم و پس از فروش لوازم داخل خودرو ، آنها را رها می کردم.

با توجه به شناسایی شیوه و شگردهای مختلف زورگیری از سوی متهم و اعترافات صریح وی به دهها فقره زورگیری ، بررسی پرونده سرقت های مشابه در مناطق مختلف به ویژه شرق تهران در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و دهها مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی ، متهم را به صورت دقیق مورد شناسایی قرار دادند .

سرقت خودرو به شیوه قدرت نمایی

یکی از مالباختگان که خودرواش از سوی متهم سرقت و چندین روز را برای انجام اقدامات درمانی ، در بیمارستان به سر برده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که متهم در حضور تعدادی از شهروندان و با قدرت نمایی اقدام به مجروح کردن وی و سرقت خودرو کرده است .

زورگیری خودروها به شیوه تصادف ساختگی

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : با خودروی شخصی ، در خیابان گرگان در حال تردد بودم که یک دستگاه موتورسیکلت از پشت سر با خودروی من برخورد کرد . برای مداوای یکی از موتورسواران ، وی را سوار خودرو کرده و از من خواستند تا وی را برای مداوا به بیمارستان منتقل کنم . در حال رفتن به سمت بیمارستان در خیابان هنگام بودیم که ناگهان این شخص از زیر کمر خود یک قمه خارج و ضربه ای به سرم زد و با تهدید ، مبلغ یک میلیون و 250 هزار تومان وجه نقد و خودروی مرا به زور سرقت کرد و همراه با همدستش که با موتورسیکلت در پشت سر حرکت می کرد ، متواری شد.

زورگیری به شیوه مسدود کردن حرکت خودروها

یکی دیگر از مالباختگان نیز پس از شناسایی متهم ، به کارآگاهان گفت : شامگاه 12 آذر سال گذشته در حوالی خیابان خواجه نظام ، در حال برگشت به سمت خانه بودم که یک دستگاه موتورسیکلت جلوی حرکت مرا مسدود کرد و ترک نشین آن ، به زور سوار ماشین شد . این شخص - متهم - ابتدا اتهام مزاحمت برای خواهرش را مطرح کرد و در ادامه با تهدید چاقو مرا به سمت صندلی شاگرد راننده هل داد و خودش پشت فرمان نشست . در حالیکه این شخص کاملا مست بود ، دیوانه وار شروع به رانندگی کرد و وارد اتوبان صیاد و بزرگراه رسالت شد و سرانجام در میدان رسالت – خیابان نیروی دریایی ، با تهدید چاقو اقدام به زورگری 300 هزار تومان وجه نقد ، دو عدد گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا کرد و پس از برداشتن سوئیچ ، از ماشین پیاده و به همراه همدستش و با موتورسیکلت از محل متواری شد.

زورگیری از عابران پیاده

یکی از مالباختگان که متهم در محدوده میدان محسنی اقدام به زورگیری از وی کرده بود ، با در دست داشتن تصاویر صحنه زورگیری به پایگاه چهارم آگاهی مراجعه و در شکایت خود به کارآگاهان گفت : ساعت 21 و 30 دقیقه 16 مرداد در خیابان میرداماد – نبش میدان محسنی قصد مراجعه به منزل یکی از دوستان را داشتم که جوانی از موتورسیکلت پیاده و ابتدا از من نشانی آدرس یک محل را پرسید که ناگهان چاقویی را از لباسش خارج و به زور اقدام به سرقت وجوه نقد ، گوش تلفن همراه ، دستبند و گردنبند همراهم کرد و با موتور از محل متواری شد.

ارتکاب جرایم به عنف در شهرهای شمالی کشور

همزمان با شناسایی تعدادی از جرایم متهم در مناطق مختلف شهر تهران ، پلیس های آگاهی تعدادی از شهرهای شمالی اعلام داشتند که "بهروز" تحت تعقیب آنها نیز قرار داشته و حتی در یک فقره ، متهم قصد داشته تا پس از ورود به عنف به منزل یکی از شهروندان در شمال کشور اقدام به آزار و اذیت وی کند که با اطلاع همسایگان و دخالت آنها ، متهم به ناچار و از طریق پنجره متواری شده است که با توجه به سوابق متعدد دستگیری متهم به ویژه در شهرهای شمالی کشور به اتهام ارتکاب جرایم مختلف "مشارکت در سرقت مقرون به آزار" و "ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو" پس از چهره نگاری ، "بهروز" از سوی شاکی مورد شناسایی قرار گرفته است .

سرهنگ رضا مؤذن ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات متهم ، دو نفر از همدستانش نیز که در سرقت ها به عنوان راننده موتورسیکلت وی را همراهی کرده بودند نیز در مناطق شرق تهران شناسایی ، دستگیر و در اعترافات خود به مشارکت در سرقت ها اعتراف کردند اما بر اساس اعترافات متهم اصلی پرونده ، همدستان وی و شناسایی متهم اصلی پرونده از سوی تمامی مالباختگان ، این موضوع محرز شده است که "بهروز . ح" در تمامی سرقت ها اقدام به زورگیری ، قدرت نمایی و سرقت کرده است.

سرهنگ رضا مؤذن با اشاره به تعداد زیاد و احتمال افزایش جرایم ارتکابی از سوی متهم ، در پایان این خبر عنوان داشت : با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت های به عنف ، شناسایی متهم از سوی دهها مالباخته ، تنوع شیوه و شگردهای سرقت ها انجام شده از سوی متهم و احتمال ارتکاب جرایم و سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین دیگر شهرهای کشور به ویژه شهرها و استان های شمالی ، دستور انتشار عکس متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است . به همین خاطر از تمام شهروندان ، مالباختگان و شکات که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 یدخندان مراجعه کنند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهرام
China
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۰
چرا اینارو اعدام نمیكنند كه بعد چندبار رهایی از زندان اینقدر راحت به مردم آسیب برسونند.تهران شده كلكسیون انواع جرایم این انسان نماها
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها