سناریوی مرگبار دختر برای قتل پدر

آشنایی با قاتل در فیسبوک

فیس‌بوک که در ابتدای سال 2013 آپلود ویدیوهای خشن را در این سایت ممنوع کرده بود، از این تصمیم صرف نظر کرده تا بتواند بر دامنه کاربران خود بیفزاید.
کد خبر: ۶۰۸۶۸۹
نمایش ویدیوهای خشن در فیس بوک مجاز شد

تغییر سیاست های فیس بوک در این زمینه بدون اطلاع رسانی به کاربران رخ داده است و عموم مردم زمانی از آن مطلع شدند که ویدیوی خشنی از سر بریدن یک زن از سوی یک مرد بر روی این سایت ارسال شد و علیرغم گزارش آن از سوی صدها کاربر فیس بوک از پاک کردن ویدیوی یاد شده امتناع کرد.

پس از خبری شدن این مساله فیس بوک مدعی شد که ارسال ویدیوی مذکور با هدف محکوم کردن خشونت انجام شده و لذا قصدی برای پاک کردن آن وجود ندارد.

به گفته سخنگوی این سایت فیس بوک محلی برای بحث در مورد نظرات افراد است و حتی اگر این بحث ها در مورد رویدادهای جنجالی باشد باید انجام شود.

وی افزود مردم برای محکوم کردن خشونت این ویدیو را ارسال کرده‌اند و البته اگر چنین اقداماتی حمایت شود رویه ما متفاوت خواهد بود.

با این حال برخی صاحب نظران معتقدند در پیش گرفتن چنین رویه‌ای مانند یک شمشیر دولبه است و ممکن است در عمل به ترویج خشونت نیز منجر شود. فیس بوک در برابر اعتراض های کاربران تنها قول داده که یک پیام هشداردهنده به این نوع ویدیوها اضافه کند.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها