jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۹۶۷۹۶   ۲۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۷

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که مصرف برخی داروهای مسکن در ماه‌های نخست بارداری با افزایش خطر تولد نوزادان مبتلا به نارسایی‌های مادرزادی ارتباط دارد.

پژوهشگران طی یک بررسی تاکید کردند که مصرف مسکن‌هایی چون «اکسی‌کودن» و «ویکودین» در ماه‌های نخست بارداری، احتمال تولد نوزادان مبتلا به نارسایی‌های مادرزادی از جمله اسپینا بیفیدا یا بیرون‌زدگی نخاع را دو برابر افزایش می‌دهد.

به رغم دو برابر شدن احتمال وقوع این نارسایی، محققان معتقدند که تعداد موارد نارسایی‌های لوله عصبی هنوز بسیار نادر است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- «مهسا یزدی»، محقق ارشد این مطالعه در دانشگاه بوستون گفت: هرچند که عمده نارسایی‌های مادرزادی تنها در دو تا سه درصد نوزادان اتفاق می‌افتد اما با این حال احتمال بروز این نارسایی‌ها باید در نظر گرفته شود.

نارسایی‌های لوله عصبی که معمولا در اولین ماه بارداری اتفاق می‌افتد شامل مشکلاتی از قبیل بیرون‌زدگی نخاع است که ستون فقرات به طور کامل رشد نمی‌کند.

مطالعه جدید بر یافته‌های تحقیقات پیشین که نارسایی‌های مادرزدای را با استفاده از قرص‌های «اپیویید» در اوایل بارداری مرتبط می‌داند، تاکید دارد.

ایسنا به نقل از هلث دی نیوز نوشت:، شیوع مصرف اپیویید میان زنان باردار بین دو تا 20 درصد متغییر است و با توجه به افزایش استعمال این دارو لازم است زنان نسبت به آن آگاهی بیشتری پیدا کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها