jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۴۶۱۰   ۱۶ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۲۵

محققان آمریکایی دریافتند افرادی که خواب شبانه ندارند بیشتر تمایل به مصرف فست‌فود با غذاهای آماده فوری دارند.

به گزارش فارس به نقل از یو‌پی‌آی، افرادی که خواب شبانه خود را از دست می‌دهند بیشتر تمایل دارند که همبرگر و سیب زمینی سرخ‌کرده مصرف کنند.

«متی واکر» از دانشگاه برکلی کالیفرنیا، گزینه‌های غذایی افراد را اندازه‌گیری کرد و فعالیت مغز آن‌ها را بعد از خواب شبانه و پس از یک شب بی‌خوابی تصویربرداری کرد. 

این تحقیقات که در نشریه نیچر منتشر شد، نشان داد که بعد از یک شب بی‌خوابی، مغز این افراد انتخاب فست فود‌ها را بیشتر ترجیح می‌دهد. یک تغییر در انتخاب رفتاری در این افراد به وجود می‌آید که به نظر می‌رسد ناشی از تغییرات ایجاد شده در فعالیت مغزی باشد. افرادی که از خواب کافی برخوردار هستند ممکن است انتخاب‌های غذایی بهتر و سالم تری برای صرف غذا داشته باشند. 
تحقیقات نشان داد برخی بزرگسالان ممکن است ۷ ساعت در شب به خواب نیاز داشته باشند، در حالی که دیگران به ۹ ساعت خواب نیاز دارند تا یک زندگی شاد داشته باشند. البته به کودکان نوجوانان توصیه می‌شود که ۹ ساعت خواب در شب را حتماً داشته باشند. 
>> روزنامه ابتکار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها