jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۸۶۹۱۷   ۲۰ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۰

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده گفت: قانون افزایش مرخصی بانوان از ۶ ماه به ۹ ماه دارای ابهامات فراوانی است که نیاز به اصلاح دارد.

به گفته پروین هدایتی، پیش‌تر نمایندگان مجلس تبصره‌ای را به لایحه «اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده» برای افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه افزودند، اما شورای نگهبان این طرح را به علت بار مالی‌اش رد کرد.
هدایتی افزود: به همین دلیل هم تغییراتی در متن این قانون انجام گرفت که به موجب آن دولت «مجاز» به افزایش مرخصی زایمان است و تلکیفی برای آن ندارد. همین امر ابهامات فراوانی را به وجود آورد. مرکز امور زنان و خانواده پیشنهاد کامل تری از جمله لایحه «ترویج تغذیه با شیرمادر» ارائه داد، اما چون قانون به این شکل مصوب شده بود کاری نتوانستیم انجام بدهیم.
وی در پاسخ به اینکه متولیان بیمه فقط پرداخت حقوق ۶ ماه را تقبل می‌کنند گفت: این امر نیز به دلیل ابهامات در این قانون به وجود آمده است، به طوری که اگر کارفرمای بیمه فردی خوش اخلاق باشد آن را پرداخت می‌کند در غیر این صورت با استناد به قانون «مجاز» بودن دستگاه‌ها برای پرداخت بیمه، از پرداخت آن امتناع می‌ورزند.
معاون مرکز امور زنان و خانواده با بیان اینکه مجلس بدون مشورت با دستگاه‌های متولی این قانون را تصویب کرد افزود: قطعا قانون افزایش مرخصی زایمان بدین شکل مشکلات فراوانی را بخصوص در شهرستان‌ها ایجاد می‌کند و این قانون باید در قالب آیین نامه‌هایی اصلاح شود.
>> خبرگزاری آریا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر